D10 Ke skutečně neobvyklé dopravní nehodě došlo dnes večer na mladoboleslavské dálnici D10. Policisté vyjížděli k cyklistovi, který tam nemá co pohledávat. Když se jej snažili zastavit, tak do nich narazil.

K havárii došlo na 61,5 kilometru ve směru na Turnov nedaleko Mnichova Hradiště. Řidiči přivolali policii, protože si všimli riskantní jízdy muže na jízdním kole. Ten podle předpisů stejně jako chodci nemá na dálnici co dělat.

„Policisté se snažili cyklistu zastavit, ten ale nereagoval na světelná ani zvuková výstražná znamení,“ řekl policejní mluvčí Pavel Truxa. Hlídka v civilním voze proto zmateného sportovce předjela a znovu se jej snažila zastavit, a to i s pomocí světelného nápisu STOP.

ČTĚTE TAKÉ: Cyklistů a chodců na dálnici D10 přibývá, často jsou zmatení 

Ani to ale nepomohlo a místo zastavení cyklista do jejich auta naboural. Pravděpodobně hlavou jim dokonce rozbil zadní okénko. Osmatřicetiletý cizinec přitom utrpěl lehčí zranění, například řezné rány v obličeji a byl proto převezen sanitkou do nemocnice.

Bizarní nehodu přijela vyšetřovat dopravní policie. Muž se musel podrobit dechové zkoušce na alkohol, jejíž závěr byl jasný - po dálnici šlapal opilý. Jako účastníci nehody museli "dýchnout" i policisté, do jejichž auta narazil, ti ale pochopitelně byli zcela střízliví.

Za chůzi po dálnici pokuta!

Není to přitom poprvé, co policie musela vyjíždět za chodce a cyklisty na mladoboleslavskou dálnici, přestože tam vůbec nepatří. Jen od začátku letošního roku řešili již nejméně tři desítky chodců a čtyři cyklisty. Za pohyb po dálnici hrozí chodcům a cyklistům pokuta za 2000 korun na místě, nebo správní řízení. 

Nehoda se stala v sobotu po půl osmé večer na D10. Foto: iBoleslav.cz