MLADÁ BOLESLAV, PI - Konečně bez jakýchkoliv protiepidemických opatření mohou lidé vyrazit na tradiční rozsvícení vánočních stromečků. V Mladé Boleslavi startuje doprovodný program už ve 14 hodin v paláci Templ. Stromeček na náměstí se pak rozsvítí o pár hodin později.

Market Bělá v roce 2021. Foto iBoleslav.czBĚLÁ POD BEZDĚZEM - Na zámku v Bělé pod Bezdězem se tuto sobotu 26. listopadu můžete ponořit do vánoční atmosféry. Koná se tam Bělá market, který návštěvníky naladí na blížící se 1. adventní neděli. Na své si tam přijdou děti i dospělí.

Ať už mladí, nebo staří, trilogii Slunce, seno zná asi úplně každý. A pokud žádný z filmů neviděl, určitě o malebné vísce Hoštice u Volyně slyšel. A i když je to téměř 40 let, co první z trilogie spatřila světlo světa televizní obrazovky, do Hoštic stále míří turisté. Není přitom mnoho takových lokací, které by si udrželi tak dlouho zájem turistů.

KOSMONOSY - Zámecký park v Kosmonosech se v sobotu 8. října od 19 hodin stane dějištěm druhého ročníku festivalu světla Maják. Světelná show zcela změní podobu celého areálu včetně jeho hlavní barokní dominanty. Návštěvníci budou mít ve spojení s hudebním doprovodem možnost ponořit se do nepoznaného světa plného tajemství a magie.

ilustrační fotoBĚLÁ POD BEZDĚZEM - Bělá pod Bezdězem po roce znovu patří horkovzdušným balónům. Bělské balónové hemžení navíc letos oslaví 20 let. Chybět nebude ani noční hořáková show. Podívejte se na program: