MLADÁ BOLESLAV Druhé kolo prezidentských voleb vyhrál i v Mladé Boleslavi Petr Pavel, který porazil Andreje Babiše, a stane se tak čtvrtým prezidentem České republiky.

ilustrační fotoREGION - Cena cukru v obchodech stále roste. Od loňského září do prosince vzrostla o 77 %. Vliv na to mají nejen drahé energie, ale také vysoké obchodní přirážky supermarketů. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) proto obchodní řetězce vyzval dopisem, aby vysvětlily vysoké ceny cukru na pultech obchodů.

ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Jen o dva klienty méně zaznamenala záchytná stanice při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi za rok 2022. Celkem tuto službu nedobrovolně využilo 454 lidí, v roce 2021 jich bylo 456.  Z celkového počtu klientů se jednalo o 363 mužů a 91 žen, kterých bylo o třetinu více než předešlý rok! 

Zdroj ŘSDMLADOBOLESLAVSKO - Mnoho řidičů má stále dojem, že silničáři musí být při odklízení sněhu v jednu chvíli na každém metru komunikace po celém okrese. Že ale silničáři rozhodně nespí teď přehledně ukáže nový webový portál Ředitelství silnic a dálnic.

Nová Škoda Eniaq iV RS. Foto Škoda AutoMLADÁ BOLESLAV - S novým modelem Enyaq iV udělala česká automobilka významný krok v realizaci své elektromobilní strategie. První sériový model značky na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) v sobě spojuje typické přednosti vozů Škoda, které kombinuje s ekologickým provozem. Široký výběr verzí korunuje vrcholné provedení RS iV, které se nyní dostává na český trh i v karosářské variantě SUV.