MLADÁ BOLESLAV Na dopravní komplikace a omezení se musí připravit řidiči na Mladoboleslavsku v příštím týdnu. A to nejen kvůli opravám silnic, ale také s ohledem na tradiční Rally Bohemia.

Slavný závod Rally Bohemia ovlivní jako vždy dopravu ve městě, a to především dílčími i úplnými uzavírkami ve dnech 2. až 10. července. Nejdelší omezení dopravy budou v souvislosti s rychlostními zkouškami (RZ) Městská a Staroměstská, které vedou ulicemi Mladé Boleslavi.

RZ Městská se jede v sobotu 9. července, uzavírka bude platit v době od 7 do 13 hodin v ulicích 9. května, Pivovarská, Pivovarská parkoviště, Železná, náměstí Míru, třída T. G. Masaryka, Dukelská, parkoviště u Domu kultury, Blahoslavova, třída Václava Klementa, Jaselská, Klaudiánova, Českobratrské náměstí a Komenského náměstí. V tento den bude také od půlnoci do 13 hodin platit ve všech zmíněných ulicích zákaz parkování, zanechaná auta budou odtažena!

O den později, tedy v neděli 10. července, je na programu RZ Staroměstská. Tady bude úplná uzavírka platit od 7 do 20 hodin v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská, Pivovarská parkoviště, 9. května, Starofarní, Vodkova a Bělská. I zde bude doprovázet uzavírku zákaz parkování ve všech vyjmenovaných ulicích, a to v době od půlnoci do 17 hodin.

Už 7. července se ale uskuteční seznamovací jízdy pro obě obě rychlostní zkoušky, ty proběhnou sice za provozu, ale opět bude platit zákaz parkování. Seznamovací jízda pro RZ Městská proběhne od 11 do 13 hodin, a v této době bude zákaz zastavení po obou stranách ulice Pivovarská, Železná, Klaudiánova, a parkoviště Pivovarská, Dukelská, Blahoslavova, a na parkovišti u Domu kultury.

Pro RZ Staroměstská pak bude seznamovací jízda od 13 do 16 hodin. V této době bude platit zákaz zastavení v celém prostoru rychlostní zkoušky – v ulicích Regnerova, Bezděčínská, Vinecká, Pod Borkem, Štyrsova, Pražská, Na Šafranici, Viničná, Ve Skalici, Na Kozině, Pivovarská + Pivovarská parkoviště. Navíc bude platit omezení rychlosti v okolí křižovatky ulic Pražská, Regnerova a Štyrsova na 30km/h.

Omezení i tento víkend

Kratší uzavírky si vyžádá také doprovodný program Rally Bohemia, a to už tuto sobotu 2. července na Staroměstském náměstí, kde se bude konat nejprve Bohemia veterán (od 8 do 11 hodin) a poté s Bohemia RC rally (od 11 do 18 hodin). Úplná uzavírka provozu na Staroměstském náměstí tedy bude platit od 8 do 18 hodin, kromě toho bude v celém prostoru náměstí i zákaz parkování, a to od 2. července od půlnoci do 3. července do 10 hodin. Pro veřejnost bude v tyto dny také uzavřeno parkoviště Pivovarská.

O den později, tedy 3. července, se na Staroměstském náměstí uskuteční Dětský den Bohemia Rally, proto zde bude opět uzavírka provozu, a to od 12 do 18 hodin, spojená rovněž se zákazem zastavení v celém prostoru. Ve dnech od 6. do 10. července bude navíc platit úplná uzavírka obslužné komunikace pod fontánou na Staroměstském náměstí.