Věznice jde pomalu k zemi. Foto iboleslav.czMLADÁ BOLESLAV - Demolice budovy bývalé věznice v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi je už v plném proudu. I když proti jejímu bourání a následné výstavbě bytového komplexu mnoho lidí nesouhlasilo, demolici už nejde zabránit. Měli jsme možnost jako jedni z posledních nahlédnout dovnitř.

Před několika dny se demoliční četa pustila do separace materiálu z vnitřku budovy, tedy především odstranění mříží, demontáže oken a dalšího zařízení budovy. Nyní už pomalu mizí střešní krytina a do několika dnů pak začne i samotná demolice.

VIDEO: Reportáž z demolice, včetně pohledů přímo do interiéru budovy

Ta podle jednatele společnosti Centrum TGM Pavla Vecána bude trvat několik týdnů. "Počítáme s tím, že hotovo bude do konce srpna," uvedl pro iBoleslav.cz Vecán s tím, že následně začne výstavba bytového komplexu s více než dvoustovkou bytů. Tato stavba by pak měla být hotova v roce 2025.

Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz Demolice budovy bývalé věznice. Foto iboleslav.cz