MLADÁ BOLESLAV Maximální rychlost na takzvané severovýchodní tangentě, tedy silnici od Bondy centra kolem Škodovky, se má už brzy zvýšit. Na kolik?

Podobně jako vláda zvažuje zvýšit maximální povolenou rychlost na vybraných úsecích dálnic či silnic první třídy tam, kde je to bezpečné, plánuje i město Mladá Boleslav upravit rychlost na jedné z komunikací vedoucí přímo městem.

Jde o takzvanou severovýchodní tangentu, která začíná na kruhovém objezdu u Baumaxu a končí u Bondy centra. Zatím tady musí řidiči jako jinde ve městě dodržovat „pomalou“ padesátku. Mnozí to ale nedodržují, jde totiž o přehledný rovný úsek, kde navíc v okolí není žádná riziková bytová zástavba a přilehlý chodník odděluje zábradlí.

Řidiči i radnice by proto uvítali, kdyby se tudy mohlo jezdit rychleji. Neznamená to ale, že vedení města schvaluje rychlou jízdu v ulicích. „I když motoristy štve zpomalování rychlosti ve městě, má to smysl,“ podotýká náměstek mladoboleslavského primátora Robin Povšík.

„Co ale smysl nedává, je padesátka na tangentě od Prioru k dálnici. S dopravní policií jsme se proto shodli, ze 70 kilometrů v hodině sem patří. Začneme na tom pracovat,“ dodal Povšík.

Už brzy by se tedy rychlost na třídě Ludvíka Kalmy a Volkharda Köhlera mohla navýšit o 20 kilometrů v hodině, pokud návrh projde všemi schvalovacími procesy.