Boleslavský kouč Pavel Patera. PARDUBICE - Boleslavský kouč Pavel Patera vypadal během tiskové konference po postupovém čtvrtém zápase v Pardubicích, že snad ani nemá radost: „Ale mám, to je jasné.“ Jedním dechem však dodal: „Jak už jsem říkal klukům v kabině – po čtvrtfinále se medaile nedávají. Udělali jsme teprve první krok.“

Jaké je hodnocení dnešního zápasu?
Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně a přišlo nám, že jsme hlavou vůbec nebyli v utkání. Pardubice zaslouženě vedly a my jsme tam mohli úplně v pohodě ztratit celý zápas a třeba nakopnout Pardubice k nějaké sérii. Naštěstí jsme ale dali gól na 3:1 a začalo se to malinko zvedat. A pak přišel důležitý gól na 3:2, který nakopl celou střídačku a všechny hráče. V tu chvíli jsme začali věřit a obrat se nám nakonec i povedl. V závěru nás podržel, stejně jako v celé sérii, brankář. Myslím, že jsme postoupili zaslouženě.

V čem jste viděl hlavní důvod toho, že jste sérii dotáhli tak rychle do vítězného konce?
Ve dvou domácích zápasech jsme Pardubice přehrávali ve většině času. V obou venkovních zápasech jsme byli lepší vždy od půlky zápasu. Pro Pardubice je ten výsledek 0:4 krutý.

Byly klíčem přesilovky? Protože jste v nich dali osm branek, a naopak jste ani jednou neinkasovali.
Speciální týmy byly klíčové. Není žádná novinka, že rozhodují play-off. 8:0 ostatně hovoří za vše. Ale důležitých momentů tam bylo víc. Ale celkově se to prostě přiklánělo na naši stranu. Šli jsme tomu prostě naproti.

Čeká vás asi desetidenní pauza – je to dobře nebo není?
Je to samozřejmě dobře. Sezona byla dlouhá, když se hrálo pořád úterý-pátek-neděle. Jsme rádi, že můžeme dát klukům trošku voraz a připravit se na dalšího soupeře.

Jak se pracuje s týmem, který prohrává ve čtvrtém zápase 0:3? Museli jste na hráče nějak působit, nebo ten tým je tak silný, že si s tím poradil sám?
Je to taková společná práce. Samozřejmě starší hráči pomůžou trenérům a my zase jim. Ten tým má sílu. Začátek byl špatný, ale potom se to zlomilo a společnými silami se to otočilo.

Vypadáte hodně utahaně ze zápasu, máte vůbec radost?
Já jsem to říkal už klukům: po čtvrtfinále se medaile nedávají. Udělali jsme teprve první krok a čeká nás další soupeř. Ale samozřejmě máme radost, to je jasné.

Bolka míří tedy víš než do semifinále?
Nechci říkat, žádná velká slova. Jak říkám, jsme rádi, že jsme postoupili.

Na tribuně jste měli Radima Vrbatu, pomohl vám dnes nějakými pokyny směrem na střídačku?
Radim s Vencou Nedorostem nám pomáhají celou sezonu. Dneska to bylo o špatně nastavené hlavě na začátek zápasu. To jsme viděli všichni.

Co říkáte na Jakuba Kotalu, který se přesunul do první formace a také na přesilovku?
Kuba se zlepšuje každým zápasem a teď k tomu přidal i hodně produktivity. Jeho výborná úloha, jakožto velkého hráče, je chodit před bránu a v přesilovkách tam odvádí hodně práce.