Zdroj FKMBMLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou ve čtvrtfinále českého poháru Mol cupu. Rozhodla o tom páteční domácí výhra v prodloužení nad rozjetým Slováckem.

Boleslav přitom v zápase dvakrát prohrávala, ale vždy dokázala s Jihomoravany srovnat krok. Domácí byli v úvodu zápasu aktivnějším týmem, ale do vedení šli hosté, když se ve 34. minutě prosadil Jurečka. Boleslav srovnala krátce po přestávce po perfektně trefeném přímáku Tomáše Ladry.

V 72. minutě si našel míč na zadní tyči hlavou ex-boleslavský Kalabiška a vrátil Slovácku vedení. Boleslav ale nesložila zbraně a v 84. minutě byl stav znovu nerozhodný, když se také zadní tyči prosadil Preisler.

V nastavení ještě pálil nebezpečně Petržela, ale jeho pokus zamířil těsně vedle Šedovy branky, a šlo se tak do půlhodinového prodloužení. V něm měli více sil Boleslavané a převahu dokázali přetavit ve dva vstřelené góly. Nejprve trefil břevno za Nemravou Jaromír Zmrhal, ale míč se k němu odrazil tak příhodně, že jej ještě stihl uklidit do sítě.

Definitivní tečku na boleslavský postup do čtvrtfinále, v němž Bolka vyzve Teplice, udělal ve 109. minutě Lukáš Budínský.

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 4:2 (0:1, 2:2) po prodloužení
Branky: 49. Ladra, 84. Preisler, 104. Zmrhal, 109. Budínský - 34. Jurečka, 72. Kalabiška. Rozhodčí. Matějček. ŽK: 2:2.
Boleslav: Šeda - Řezník (80. Škoda), Křapka, Šimek (91. Jakub Klíma), Preisler - Takács (44. Jirásek, 67. Budínský), Matějovský - Skalák (67. Fulnek), Ladra, Zmrhal - Jiří Klíma (106. Douděra).
Slovácko: Nemrava - Divíšek (66. Kalabiška), Hofmann, Srubek (91. Rezek), Reinberk (91. Kubala) - Jurečka (66. Petržela), Havlík, Daníček, Sadílek, Navrátil (113. Polášek) - Cicilia (66. Kliment).