PARDUBICE - Hokejisté Mladé Boleslavi využili první mečbol a čtvrtfinálovou sérii s Pardubicemi rozhodli v nejkratším možném čase.

Stejně jako v pondělí byly v úvodní periodě aktivnější Pardubice, ale tentokrát to dokázaly vyjádřit i gólově. Jako první se prosadil v 7. minutě Patrik Poulíček, když si u hostující branky nerozuměli obránci Mladé Boleslavi a přes Blümela se dostal puk až k Poulíčkovi, který zasunul přesně. Pardubice tak poprvé ve čtvrtfinálové sérii vedly. Na 2:0 o chvíli později zvýšil Radoslav Tybor, jenž ke skórování využil i teče jednoho z hostujících obránců.

Nepříznivý vývoj pro Bruslaře pokračoval i po přestávce, když už na 3:0 pro Dynamo zvýšil nepokrytý Camara. Boleslav se ale nevzdala a nastartovala excelentní obrat. „My jsme věřili pořád, že minimálně prodloužení zvládneme uhrát. Nakonec se podařil dokonce úplný obrat,“ hlásil po zápase nejlepší střelec série Jakub Kotala.

Jako první se ve čtvrtém zápase prosadil za hosty Fin Jääskeläinen. Další snížení si hosté schovali až do 47. minuty, kdy obral obránce na modré Pavel Kousal a blafákem překonal gólmana Kloučka. O minutu později už bylo vyrovnáno, když se přesně trefil obránce Petr Šidlík.

Boleslav byla najednou v laufu a byla odměněna v 51. minutě, když se přesnou tečí před brankou prosadil dalším přesilovkovým gólem Jakub Kotala. Domácí to ještě zkusili bez brankáře, ale výsledkem byl jenom další puk v jejich brance, když deset vteřin před koncem uzavřel čtvrtfinálovou sérii Jan Stránský.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:5
Branky a nahrávky: 7. Poulíček (Blümel), 8. Tybor (R. Kousal), 21. Camara (A. Kosticyn, Mikuš) – 22. Jääskeläinen (Bernad, Cienciala), 47. P. Kousal, 48. Šidlík (Šťastný), 51. Kotala (Ševc), 60. J. Stránský (J. Strnad). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.