MLADÁ BOLESLAV - Hokejisté Boleslavi válí! V úterní dohrávce 12. extraligového kola doma přehráli Třinec 3:2 a svého soupeře vystřídali na druhém místě tabulky nejvyšší české soutěže.

Bruslaři šli v zápase do vedení Flynnovou zásluhou, ale Oceláři dokázali ještě v první třetině zápas otočit na svou stranu. Do kabin se šlo ale poprvé za vyrovnaného stavu, který zařídil pumelicí obránce Martin Pláněk.

Ve druhé třetině vrátil Boleslavi vedení Najman. Oba celky si pak zahrály řadu přesilovek, ale skóre už se neměnilo. A to ani v závěrečném náporu hostí, kteří hráli poslední minutu v šesti proti čtyřem Bruslařům. Vrána už napálil pouze tyč Krošeljovy brány.

„Byl to hodně těžký zápas, bylo to takové urputné. Třinec hodně bruslil a chodili do nás. Vyrovnané utkání rozhodl náš třetí gól. Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body," komentoval výhru bývalý útočník Třince nyní ve službách Mladé Boleslavi David Cienciala, který si připsal asistenci na vítěznou branku.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:2
Branky: 11. Flynn (Najman, Hrbas), 20. Pláněk (D. Šťastný), 35. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. M. Růžička (P. Vrána, Hrňa). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý. Vyloučení: 8:8 navíc A. Musil (TRI) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.