BK Mladá Boleslav. Foto Miloš MocMLADÁ BOLESLAV - Cizinecká legie řádila v dresu Mladé Boleslavi, která si díky výhře 4:2 nad Plzní upevnila třetí místo v tabulce.

Na gól se v souboji dvou Škodovek čekalo až do závěru druhé třetiny, kdy šli do vedení po nešťastné teči Jana Stránského hosté z Plzně. Pak ale přišla třetina třetí a parádní čtyřgólová otočka domácích. O všechny čtyři góly se navíc postarali cizinci v boleslavských službách - Francouz Claireaux, Fin Jääskeläinen, Američan Allen a Kanaďan Fillman.

„Bylo to vyrovnané utkání od první minuty, skoro dvě třetiny se navíc hrálo bez gólu. Pak jsme dostali první smolný my, ale bylo důležité, že jsme se nepoložili. Jsme rádi, že jsme vyhráli, vzhledem k tabulce to jsou důležité body," řekl k zápasu člen třetí boleslavské formace David Cienciala. Ten si souhru s dvěma cizinci pochvaluje: "Jsme rádi, že dneska přispěla i naše formace, ale u nás může dát gól opravdu kdokoliv. Máme to dobře rozložené do všech čtyř formací. Ale jak říkám, nejdůležitější jsou tři body.“

Bruslaři aktuálně drží v našlapané tabulce extraligy třetí místo za vedoucím duem Sparta - Třinec. Na čtvrtý Liberec mají čtyřbodový náskok.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2
Branky a nahrávky: 46. Claireaux (Cienciela, Allen), 49. Jääskeläinen, 57. Allen (Claireaux, Cienciala), 59. Fillman - 37. Budík (Kodýtek, Eberle), 58. Čerešňák. Rozhodčí: Pešina, Kika – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.