Mladoboleslavský sportovec roku. Foto Zdeněk KolínMLADÁ BOLESLAV - Ačkoliv rok 2020 nebyl sportu příliš nakloněn, urodilo se zásluhou mladoboleslavských sportovců několik parádních výsledků. A ty je potřeba také náležitě ocenit. Proto je tady další ročník prestižní ankety Mladoboleslavský sportovec roku!

„Dlouho jsme zvažovali, zda v této složité situaci anketu vyhlašovat, ale nakonec pro jasně převážila proti, a proto jsme se rozhodli za uplynulý rok 2020 sportovní anketu uspořádat,“ hlásí za vyhlašovatele ankety, statutární město Mladá Boleslav, náměstek primátora Daniel Marek. A pokračuje: „Jednak by byla velká škoda znovuzrozenou anketu na rok uspávat, druhak se v okleštěném sportovním kalendáři objevila opět spousta skvělých výkonů a výsledků našich sportovců, které je potřeba si určitě připomenout.“

A zapojit se do celého dění můžete samozřejmě opět i vy. V první vlně, která odstartovala v úterý 5. ledna, můžete posílat návrhy nominovaných sportovců, kolektivů, či trenérů. Konkrétně jsou vypsány tyto kategorie: jednotlivec, kolektiv dospělých, kolektiv mládeže, talent do 18 let, trenér a cvičitel a navrhovat můžete také laureáty Síně slávy mladoboleslavského sportu. Podmínkou pro zařazení do konečné nominace je propojení s Mladou Boleslaví (členství v klubu z Mladé Boleslavi, popř. bydliště nebo tréninkové zázemí ve městě) a úspěchy na soutěžích světového, evropského nebo alespoň celorepublikového formátu v roce 2020. Jméno nominovaného se základním výpisem úspěchů za rok 2020 posílejte do neděle 10. ledna na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Po sesbírání návrhů bude vytvořena konečná nominace pro samotné hlasování v anketě. O konečném pořadí ve zmíněných kategoriích bude rozhodovat odborná komise složená z více jak padesátky sportovních funkcionářů, novinářů, ale také politických zástupců města a osobností sportovního a veřejného života z Mladé Boleslavi. Ale o hlasování nebudete ochuzeni ani vy. Na webovém portálu města bude spuštěna anketa o Nejpopulárnějšího sportovce města, kde z desítky nejúspěšnějších sportovců za rok 2020 budete vybírat svého favorita pouze a jen vy. Samotné hlasování, jak mezi odborníky, tak návštěvníky webu, poběží více než měsíc, tedy do pondělí 15. února.

S jednou výraznou změnou však pořadatelé přichází. „Z důvodu nejasné pandemické situace jsme letos museli upustit od slavnostního galavečera. Přeci jenom lze jen těžko odhadovat, jaká epidemiologická situace bude v březnu, kdy se anketa tradičně vyhlašuje. Proto od začátku pracujeme s on-line verzí vyhlášení,“ dodává k akci šéf Kultury města Mladá Boleslav Milan Pruner s tím, že záznam vyhlášení výsledků a předávání cen bude v premiéře vysílán 4. března od 18 hodin na několika internetových kanálech.