archivní fotoMLADOBOLESLAVSKO - Fotbalová sezona už klepe na dveře. A pořádně natěšení jsou i fotbalisté a fanoušci celků okresních soutěží. Ty vypuknou o předposledním srpnovém víkendu.
Soutěže mužů pak s minimálními změnami. Kvůli anulování loňského nedohraného ročníku nikdo nepostupoval ani nesestupoval.

Jedinou změnu má na svědomí béčko Jizeranu Doubrava. Loňský účastník A skupiny třetí třídy se totiž do nového ročníku vůbec nepřihlásil. Jeho místo v druhé nejnižší soutěži, tak převzalo béčko Zdětína. To však zamíří do jižní skupiny B, do áčka se pak přesune SK Strašnov.

Vinou toho se počet účastníků ve IV. Třídě smrsknul z už tak hubených šesti celků na pět. Ty si to tedy v letošním ročníku rozdají čtyřkolovým systémem. Na každý celek tak čeká osm zápasů na podzim a osm na jaře. K tomu při lichém počtu účastníků budou mít během každé půlsezony dva volné víkendy.

Co se týká mládežníků tak okresní přebor dorostu bude hrát sedm týmů, žákovských celků je pak dvojnásobek. Mladší žáci zaplnili tři skupiny po sedmi týmech, starší přípravka hlásí 33 celků.
Kluby navíc musí počítat s novými pravidly ohledně coronaviru. Fotbalová asociace k nim vydala desatero, ve kterém se lze mimo jiné dočíst o povinnosti podepsaného prohlášení „o bezinfekčnosti“ všech hráčů. Za porušení karantény nebo snad nasazení nemocného hráče pak hrozí disciplinární postihy, jež FAČR zařadilo do aktualizovaného soutěžního a disciplinárního řádu.

(jb)