KOSMONOSY – O uplynulém víkendu se měli zapojit do prvního kola českého poháru, o tom nadcházejícím si měli v pozici nováčka odbýt premiéru v divizi, tedy čtvrté nejvyšší české soutěži. Oba zápasy však mají fotbalisté z Kosmonos odložené. Většina týmu je totiž v karanténě.

„Osmého srpna jsme odehráli přátelský zápas proti týmu Doks, po němž se zjistilo, že jeden z účastníků zápasu má pozitivní test na Covid,“ potvrzuje informaci předseda kosmonoských fotbalistů Petr Bernard. Podle jeho slov uvalila hygiena čtrnáctidenní karanténu na oba celky, všichni účastníci zápasu pak museli na povinné testy. „Ty odhalily další čtyři nakažené hráče u našeho týmu a jednoho dalšího aktéra zápasu,“ říká předseda.

Podle jednoho z hráčů Kosmonos přitom nikdo z původních „pacientů nula“ neměl žádné příznaky nemoci: „Dozvěděli se to v podstatě náhodně. Jeden při testování před cestou na dovolenou a druhý před návštěvou nemocnice.“

Aktuálně je pak v karanténě 16 členů klubu ze zmiňovaného utkání. „Někdo má home office, někdo je v pracovní neschopnosti,“ dodává jeden z negativně testovaných fotbalistů.

Ti nemohou samozřejmě ani trénovat. „Odložený je zatím zápas poháru a první domácí kolo divize proti Nymburku. Ohrožen je i zápas druhého kola v Benátkách nad Jizerou. Jsme v kontaktu s hygienou a svazem a vše operativně řešíme,“ dodává Bernard.

Zavřené jsou navíc prostory kabin i pro ostatní celky. „V minulém týdnu netrénoval nikdo, od tohoto týdne začnou s tréninky alespoň žáci a dorost. Ani oni však zatím nebudou využívat prostory kabin a sprch. Budou se převlékat venku nebo již přijedou na trénink oblečení. Řešíme ještě co se zbytkem dospělých, kteří nejsou v karanténě. Nejmenší hráči začnou s tréninkem až po prázdninách,“ dodává Bernard.

Toho alespoň mohou těšit nově zrekonstruované prostory chodeb a zbrusu nová tribuna. Tu si klub nadělil ke stoletým narozeninám a slavnostní otevření mělo proběhnout právě během zápasu MOL Cupu. „Celé oslavy a otevření tribuny tak musíme přesunout na jiný podzimní termín.“

(jb)