Kuželna v Kosmonosech mají nejmodernější dráhy.KOSMONOSY – Nejmodernější kuželkářskou dráhou se mohou pochlubit kuželkáři z Kosmonos. Místní kuželna prošla kompletní rekonstrukcí, neboť už hrozilo, že se tam kvůli jejímu historickému stavu už nebude moci závodit.

Kuželna byla postavena v roce 1989, čemuž odpovídal i její současný stav a dosti historické vybavení. „Nevyhovovalo to požadavkům České kuželkářské asociace,“ uvedl za Kuželkářský klub Kosmonosy Jiří Řehoř s tím, že rekonstrukce začala v minulém roce, a to i za podpory nadačního fondu Škoda Auto a města Kosmonosy.

„Celková rekonstrukce jak kuželkářských drah, tak i osvětlení, stěn a podobně přišla na zhruba tři miliony korun,“ řekl dále Řehoř. Do rekonstrukce se přitom kromě stavební firmy pustili i sami hráči, kteří vyměnili koule například za sbíječky. Jejich práci ocenil i člen představenstva Škoda Auto Bohdan Wojnar. „Jsem velmi potěšen, že se do práce zapojili i sami kuželkáři. Zároveň jsem rád, že jsme finančně podpořili rekonstrukci a podpořili tak tu dlouhou kuželkářskou tradici tady v Kosmonosech,“ uvedl Wojnar.

Zmodernizovanou kuželnu chválí i starosta Kosmonos Eduard Masarčík. „Jsem samozřejmě potěšen, že něco takového vzniklo v našem městě,“ uvedl Masarčík s tím, že rekonstrukce mohla být dokončena dříve, ovšem stavební práce se musely kvůli koronavirové krizi přerušit. A to například i kvůli uzavření hranic, přes které se nemohli dostat do Česka slovenští dělníci.

Kuželna v Kosmonosech mají nejmodernější dráhy. Kuželna v Kosmonosech mají nejmodernější dráhy. Kuželna v Kosmonosech mají nejmodernější dráhy. Rekonstrukce kuželny v Kosmonosech. Rekonstrukce kuželny v Kosmonosech.