ilustrační fotoMNICHOVO HRADIŠTĚ - Ulici Víta Nejedlého v Mnichově Hradišti, páteřní komunikaci a historický průtah městem, čeká v příštích letech zásadní proměna. Tou projde kompletní uliční prostor v úseku od náměstí po kruhový objezd u Lidlu. Výrazného rozšíření se dočká zeleň, dojde k úpravě chodníků, srovnání vozovky, přesunu autobusových zastávek i k údržbě inženýrských sítí.

Jak informovalo město, zatímco komplexní proměna uličního prostoru bude zahájena příští rok, správci sítí se do práce pustí již nyní v dubnu.

V pondělí 3. dubna by mělo být instalováno dopravní značení a následně probíhat příprava frézování. To se v v tomtéž týdnu za provozu rozběhne. Na období od 10. dubna do 21. května je pak předběžně naplánovaná kompletní uzavírka ulice od náměstí po křižovatku u Komerční banky. Do práce na vodovodu se tu pustí Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, společnost následně naváže obnovou a částečnou novou výstavbou kanalizační stoky v úseku ulice mezi křižovatkami s ulicemi Harantova a Jana Švermy. Později se o slovo přihlásí také ČEZ, jeho vedení je však uloženo pod chodníkem a neomezí tak významněji dopravu.

Síťaři budou pracovat nejprve v úseku od křižovatky s Jaselskou ulicí směrem k Lidlu, poté v úseku od Jaselské ulice směrem ke Komerční bance. V tomto období budou organizovány dílčí uzavírky krátkodobého rázu, které budou postupně uzavírat či omezovat provoz v ústí sousedních ulic (Jaselská, Kaplířova, Harantova, Družstevní atd.).

Významnější omezení přinese uzavření ulice Svatopluka Čecha, které na čas zkomplikuje dopravu dětí do školy ve Studentské ulici. Toto omezení by mělo začínat 17. dubna a trvat do 21. května, odbor investic a komunálního hospodářství však požaduje zkrácení této lhůty.

Realizace letošního rozsahu prací je předpokládána v období od dubna do června.