Škola v Mnichově Hradišti. Zdroj Město Mn. HradištěMNICHOVO HRADIŠTĚ - Město Mnichovo Hradiště v říjnu vyhlásilo soutěž o návrh na přístavbu školního areálu ve Studentské ulici. Školní kampus by se měl v budoucnu rozrůst o nové křídlo základní školy a sportovní halu. Cílem soutěže je vybrat nejvhodnější architektonický návrh a zároveň tým architektů, který bude celý projekt zpracovávat a projednávat.

„Zájem o účast v soutěži nás velmi mile překvapil. Přišlo nám celkem 55 žádostí o účast. Soutěžní porota na základě předložených portfolií hodnotila referenční zakázky všech účastníků a s ohledem na jejich vysokou kvalitu to nebylo vůbec lehké rozhodování. S výběrem nám pomohla nezávislá část poroty, která dokázala zhodnotit architektonické kvality předložených referencí,“ říká starosta města Jiří Plíhal.

Porota je složená ze zástupců města a nezávislých odborníků. Mezi nimi jsou starosta Jiří Plíhal, místostarostové Jan Mareš a Ondřej Lochman, ředitel Základní školy Studentská Vladimír Čermák, zastupitelka a ředitelka Gymnázia Mnichovo Hradiště Lenka Sosnovcová a dále architekti Jakub Chuchlík, Vojtěch Kaas, Hana Seho, Jitka Hofmeisterová a Zdeněk Chmel.

Vybranými účastníky soutěže jsou Aoc architekti, ov architekti, Pelčák a partner architekti, Chybik + Kristof Associated Architects, re: architekti a sdružení Ondřej Blaha a Anna Svobodová.

„Všechny vybrané týmy mají zkušenosti se školními a sportovními stavbami, řadu vítězství v jiných architektonických soutěžích a také jsou držiteli prestižních ocenění za architekturu. Ještě v prosinci přijedou na prohlídku místa a v průběhu dalších tří měsíců zpracují soutěžní návrhy, které budou veřejnosti představeny na konci dubna,“ říká místostarosta města Jan Mareš.

Město Mnichovo Hradiště v posledních letech revitalizuje centrální Masarykovo náměstí, jehož podoba vzešla z architektonické soutěže. Na další velké nedávné projekty, Komunitní centrum Mírová a přestupní terminál veřejné dopravy, město vypsalo výběrová řízení formou souběžného zpracování architektonického návrhu. Na přípravě podmínek pro aktuální architektonickou soutěž spolupracovalo město s Českou komorou architektů a organizací CBArchitektura. Soutěž o návrh je odbornou veřejností vnímána jako nejlepší a nejtransparentnější způsob zadání veřejné stavby a je doporučována vládním dokumentem Politika architektury a stavební kultury.

 

Foto: Škola v Mnichově Hradišti. Zdroj Město Mn. Hradiště
Autor RED