Kontrolované vozidlo policisty. Foto Policie_ČR MLADÁ BOLESLAV - Jak policisté slibovali, tak se také stalo. V pátek odpoledne a v noci na sobotu se několik policejních hlídek zapojilo do bezpečnostního opatření pod názvem „Ludmila“ se zaměřením na vozidla, která mají neschválené tuningové úpravy a jejich řidiči si pletou vozovku se závodní dráhou.

V průběhu akce se policejní hlídky zaměřily na kontrolu dodržování povolené rychlosti a způsobu jízdy, technický stav motorových vozidel či telefonování během jízdy. Samozřejmostí byla kontrola celé osádky vozidla, zda jsou během své jízdy řádně připoutáni bezpečnostním pásem, nebo zda neřídí pod vlivem omamných a psychotropních látek nebo alkoholu.

"Policisté v průběhu akce zkontrolovali 114 vozidel. Několika řidičům, za jejich přestupkové jednání, uložili pokutu. Během této akce policisté zjistili jednoho řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek a tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu," uvedl Jiří Plesar z Policie ČR Mladá Boleslav.