MLADÁ BOLESLAV V opuštěné továrně "Pluhárna" za Průmyslovkou v Mladé Boleslavi by mohla vzniknout pro lidi farmářská tržnice, komunitní místnost a nábytková banka pro potřebné.

Bývalou továrnu na motorové pluhy pod Střední průmyslovou školou získalo město Mladá Boleslav od Středočeského kraje zadarmo. Teď však řeší, jaké by mohlo být její nejlepší využití.

Samozřejmě po patřičné rekonstrukci, v současné době se chystá generální oprava celé střechy s odhadovanými náklady kolem 11 milionů korun, kdy přibližně na 40 procent této částky přispěje Nadační fond Škoda Auto.

Co ale bude s bývalou továrnou dál? „Existují různé alternativy, někteří prosazují, aby tady trénovali judisté, jiní si zase myslí, že to má být komunitní místo. Já osobně a Hlas pro Boleslav prosazujeme takovou trojkombinaci,“ říká zastupitel Robin Povšík (Hlas pro Boleslav).

Ve velké vnitřní části, která je skutečně hezká a má zajímavý industriální nádech, by podle něho mohla být celoroční krytá farmářská tržnice. Výhodou by bylo, že by se zde farmářské trhy kvalitních potravin, ovoce a zeleniny mohly konat pravidelně a celoročně. Zákazníci by navíc mohli pohodlně zaparkovat hned v blízkosti v parkovacím domě.

Zároveň je tam dost prostoru pro komunitní místnost - místo, kde se lidé mohou setkávat a provozovat různé aktivity. A nejen to, Hlas pro Boleslav prosazuje zřízení takzvané nábytkové banky.

„Mohla by sídlit v zadní části suterénu objektu, který v tuto chvíli není využívaný a myslíme si, že je to ideální místo pro nábytkovou banku, po které je v Mladé Boleslavi poptávka, a to nejen mezi lidmi, kteří by chtěli být příjemci nábytkové pomoci, ale i mezi dárci nábytku,“ říká Robin Povšík.

O tom, co v bývalé továrně u Jaselské ulice nakonec bude, v zásadě rozhodnou zářijové komunální volby.