Nové výjezdové stanoviště záchranné služby v Benátkách nad Jizerou. Foto iBoleslav.czBENÁTKY NAD JIZEROU - Od středečního odpoledne začali záchranáři vyjíždět k pacientům z nové výjezdové stanice v Benátkách nad Jizerou. Nová základna, která vznikla za podpory kraje a města podstatně zkrátí čas dojezdu záchranářů a zlepší dostupnost péče v dané oblasti.

Na novém výjezdovém stanovišti v Benátkách nad Jizerou bude sloužit dvoučlenná posádka v režimu RZP, tedy řidič a zdravotnický záchranář, nebo sestra se specializací. Na stanovišti budou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

„Málokdo možná tuší, že o výjezdovém stanovišti v Benátkách nad Jizerou se uvažovalo již v roce 2008, nyní se tak tedy pod vedením ředitele záchranné služby MUDr. Pavla Rusého skutečně stalo a já jsem tomu velmi rád. Toto nové stanoviště přispěje v dané lokalitě ke zkrácení dojezdových časů, a tedy k rychlejšímu poskytnutí potřebné pomoci. V rámci přednemocniční neodkladné péče totiž bezesporu platí, že čas je rozhodujícím faktorem. Opět je zde nutné vyzdvihnout spolupráci se samotným městem, neboť celé zázemí je jeho dílem, za což jim patří velké poděkování,“ uvedl při příležitosti otevření nové výjezdové stanice středočeský náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Zázemí pro posádky vzniklo v budově, kterou má v majetku město Benátky nad Jizerou. Záchranáři mají k dispozici zrekonstruovaný dvůr s přístřeškem pro sanitku, včetně zázemí pro sklad zdravotnického materiálu a dekontaminační místnost. V přízemí je pokoj pro řidiče a kuchyňské zázemí, v prvním patře denní místnost, druhý pokoj a sociální zařízení. Tyto prostory splňují veškeré technické požadavky podle platné legislativy, včetně hygienických, požárních a provozních norem. 

„Zastupitelstvo města jednoznačně podpořilo iniciativu umístění výjezdové základny v Benátkách nad Jizerou, která svým nepřetržitým provozem výrazně zkrátí dojezdové časy záchranářů v Benátkách nad Jizerou a blízkém okolí. Jednoznačně tedy dojde ke zvýšení dostupnosti akutní lékařské péče na Benátecku. Přeji všem zaměstnancům záchranné služby Středočeského kraje, aby jim nové stanoviště dobře sloužilo a děkuji vedení středočeské záchranky za spolupráci,“ dodává starosta města Benátky nad Jizerou a současně krajský radní pro silniční dopravu Karel Bendl.

V rámci zajištění maximální bezpečnosti výjezdu sanitek ze stanoviště bylo instalováno dopravní značení na hlavních komunikacích včetně světelné signalizace. „Jsem rád, že se daří i nadále rozšiřovat síť výjezdových stanic naší organizace. Nová základna výrazně zkrátí dojezdové časy posádek nejen v oblasti Benátek nad Jizerou, ale i v širokém okolí,“ uzavírá ředitel Zdravotnické záchranné služby Pavel Rusý.

Rekonstrukci za bezmála 2 miliony korun zaplatilo město Benátky nad Jizerou. Stavební práce začaly na jaře 2022.

Podívejte se také na video z otevření výjezdového stanoviště 

 

Foto: Nové výjezdové stanoviště záchranné služby v Benátkách nad Jizerou. Foto iBoleslav.cz
Autor: TOK