Opravený jez v Hubálově. Zdroj Stavba rokuHUBÁLOV - Jez na Jizeře v Hubálově prošel kompletní opravou. Mohla za to havárie, při které v roce 2018 podemlela voda jeden z pilířů u elektrárny, což způsobilo částečnou destrukci. Teď jez září novotou a navíc bojuje v soutěži Stavba roku Středočeského kraje. Dáte mu hlas?

"Oprava části pevného jezu včetně štěrkové propusti a vtokového objektu do příjezové malé vodní elektrárny v původním uspořádání, která havarovala dne 11. června 2018. Stavba byla realizována ve 2 etapách. Pro založení objektů byly využity železobetonové vrtané piloty a stěny z ocelových beraněných štětovnic. Veškeré konstrukce jsou provedeny z monolitického železobetonu. Součástí je i dvojité stavidlo štěrkové propusti s elektrickým ovládáním," píše se k rekonstrukci jezu v rámci soutěže Stavba roku

Jedná se o historický srubokamenný pevný jez z roku 1877, který byl po dobu své existence několikrát rekonstruován. Jez je situovaný v zajímavé lokaci pod levobřežní prakticky svislou pískovcovou stěnou výšky cca 20 m.

Hlasovat je možné ZDE.

Opravený jez v Hubálově. Zdroj Stavba roku