MLADÁ BOLESLAV Dva měsíce před komunálními volbami je známo složení první kandidátky, která chce usilovat o vedení města Mladá Boleslav. Hlas pro Boleslav chce zlepšit život ve městě.

Kromě starých známých značek jako ODS, ANO+Volba pro město, nebo STAN, budou o vedení Mladé Boleslavi v nadcházejících komunálních volbách usilovat i nová uskupení. První z nich, které dnes prozradilo složení své kandidátky, se jmenuje Hlas pro Boleslav. A má skutečně silné složení. Dvojkou na kandidátce je dokonce i ředitelka Zaměstnanecké pojišťovny Škoda Darina Ulmanová, lídrem je Robin Povšík, současný náměstek primátora.

Na 33člené kandidátce jsou ovšem v poměrně velkém zastoupení také odboráři ze Škoda Auto. Například předsedkyně dílenské organizace Ivona Fajčíková, nebo předsedové dílenských organizací Petr Knotek, Petr Harant, Lukáš Jindra a Jiří Berný. Jde přitom o zástupce velkých oblastí, které sdružují tisíce zaměstnanců Škoda Auto. Je to logický krok, Odbory KOVO MB už roky velmi silně zastupují skoro 40 000 Škodováků a chtějí, aby se měli dobře nejen v práci, ale také doma v Mladé Boleslavi. Nejlepší cestou, jak toho dosáhnout, je pracovat přímo na vedení města.

Za učitele, sportovce, seniory i Vietnamce

Na seznamu lze najít i některá překvapivá jména, jako například zástupce silné vietnamské komunity Tuan Ahn Cao Vieta, nebo úspěšného kuchaře Pavla Vedrala, který se proslavil účinkováním v pořadu Ano, šéfe! Nechybí ani schopní manažeři, například ředitel úspěšné mladoboleslavské firmy Montana Martin Kouřil, ředitel 2. základní školy Matěj Povšík, zástupci sportovních oddílů, učitelé, ale i zástupce seniorů – předsedkyně Klubu důchodců KOVO Eva Řeháková.

„Naše uskupení sdružuje 33 žen a mužů, kteří v drtivé většině nejsou nijak stranicky zaměření, za to je spojuje upřímný a silný vztah k našemu městu - Mladé Boleslavi,“ sdělil lídr kandidátky Robin Povšík. Ten zároveň vysvětlil, že ČSSD, které je členem, se letos v Mladé Boleslavi rozhodla nekandidovat.

„Představujeme Vám tedy tým slušných lidí, kteří v Mladé Boleslavi opravdu a reálně žijí, kteří mají zájem na jejím rozvoji a hlavně na zajištění její budoucnosti. Máme mezi sebou shodu na programových principech a víme, co dělat, aby se v „Bolce“ žilo líp,“ dodal Povšík.

Celkem v Mladé Boleslavi kandiduje osm stran a uskupení, která včas, tedy do úterního odpoledne, podala registraci do komunálních voleb. Jejich kandidátky budou postupně představovány.

Kandidátka uskupení Hlas pro Boleslav