ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Celý březen mohou lidé označovat ve speciální mapě místa na silnicích, na která by se měli policisté s radary následně zaměřit. Za několik týdnů pak odstartuje tradiční policejní Speed Marathon, při kterém policisté po celém okrese měří rychlost na vybraných místech, které určili sami lidé.

Akce s názvem SPEED MARATHON je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. Policie České republiky. Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté provádět v průběhu celého dne měření rychlosti. Na výběru úseků se nepodílejí jen policisté, ale i samotní občané, kteří vybírají úseky, na kterých dopravně bezpečnostní akce proběhne.

"Rádi bychom znali i Váš názor. Znáte riziková místa? Víte o úseku, kde řidiči porušují předpisy? Zapojte se do výběru míst, kde budou policisté dohlížet na bezpečnost a plynulost na našich silnicích. Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích," řekla mluvčí Policejního prezídia Hana Rubášová.

Úseky pro měření rychlosti můžete zadat to mapy na této adrese: https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon