Ilustrační foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV - Ačkoli si to spousta občanů neuvědomuje, musí strážníci během své činnosti řešit či prověřovat oznámení, která přímo nesouvisí s veřejným pořádkem, či jinou obvyklou protiprávní činností. V koši ale nic nekončí, a tak spravedlnost vždycky vyjde najevo.

Například po deváté hodině ráno zastavil občan pěší hlídku strážníků a oznámil jí, že v Domě kultury se koná předváděcí akce takzvaných šmejdů. „Nejprve jsme věc prokonzultovali se živnostenským odborem magistrátu, a po té i s pracovnicí České obchodní inspekce,“ řekl Tomáš Krypta, ředitel Městské policie Mladá Boleslav.

Následně hlídka strážníků v Domě kultury provedla kontrolu konané akce. Zde bylo zjištěno, že se na místě již nacházejí dva inspektoři ČOI a prověřují, zda firma splnila potřebné náležitosti ke konání akce.

Další zajímavý případ museli strážníci řešit v Debři, konkrétně pak ve Varšavské ulici, kde se pohybovali dva muži. „Obyvatelům tvrdili, že jsou pracovníky Katastrálního úřadu a dožadovali se vstupu na soukromé pozemky,“ uvedl Kypta.

Jeden ze sousedů telefonicky zjistil, že jejich pracovníky nejsou. „Strážníci muže dle udaného popisu nalezli a při kontrole dokladů zjistili, že se skutečně jedná o pracovníky Krajského katastrálního úřadu, kteří zde provádějí úkony nutné k digitalizaci map,“ dodal ředitel městských strážníků.

(AK)