U Lidlu v Kosmonosích se už neparkuje jako dřív. Foto: J. BreburdaKOSMONOSY - Velké změny v jednom měsíci. Tak se dá shrnout to, co se děje u dvou velkých obchodů v Kosmonosích. U Lidlu u kruhového objezdu brání nenakupujícím v parkování závory. V Tescu o víkendu pak skončí noční nakupování.

Důvod vybudování závor na parkovišti je jednoduchý a dlouho očekávaný. Celý den tam totiž parkovali zaměstnanci Škodovky, nebo ti, kteří tam jeli na jednání. Ti, kteří naopak přijeli do Lidlu na nákupy, měli mnohdy smůlu. Nebylo kde zaparkovat. Hodina parkování je zde zdarma, za každou další pak řidiči zaplatí 50 korun.

Obchod se přitom s problémy s parkováním potýkal už roky. Několik měsíců zde například fungoval "vrátný", který dohlížel na parkování. Každý, kdo na parkoviště přijel, dostal papírek s časem. Uhlídat ale všechny odjíždějící řidiče pak nebylo snadné a po nějaké době zmizel "strážce parkoviště" i se svojí dřevěnou boudičkou. 

Místní se ale obávají, zda teď přilehlé ulice kolem škodováckého servisního centra nebudou plné aut, která už nemohou parkovat u Lidlu. Na vyřešení problému se teď snaží dohodnout vedení města s automobilkou.

Tesco končí s nočními nákupy
Kdo si liboval v nočním nakupování v Tescu asi uroní slzy. Obchod se rozhodl změnit otevírací domu a od prvního listopadového dne už nebude lidem otevřené non-stop. 

Nově si zde budou moci lidé nakoupit od 6 do 24 hodin. I tak ale půjde o jeden z nejdéle otevřených obchodů v Mladé Boleslavi a Kosmonosích.