Twirlerka Viky ReitrVe dnech 27. až 31. března se konalo v holandském Eindhovenu Mistrovství Evropy v twirlingu. I Česká republika měla mezi soutěžícími ze 12 evropských zemí svou reprezentaci a mezi nimi i dobrovické twirlery.

Ti se na soutěž nominovali vítězstvím na Mistrovství ČR v Hradci Králové v listopadu loňského roku. Nejúspěšnější dobrovickou twirlerkou a jednou ze 3 českých mistryň Evropy se stala 10ti letá Victoria-Anna Reitr z klubu Kopretinky Dobrovice. Ta se v konkurenci 15 nejlepších evropských soutěžících umístila v obou svých disciplínách. V sólu na povinnou hudbu zvítězila a stala se mistryní Evropy, v rytmickém tanečním sólu obsadila 3. místo a získala titul 2.vicemistr Evropy.

Úspěšný byl i dobrovický Martin Kotouč, který v kategorii "muži-senior" obsadil v konkurenci 13 soutěžících skvělé medailové 5.místo v disciplíně Sólo na povinnou hudbu a 7.místo v rytmickém tanečním sólu.