ilustrační fotoTŘINEC - Hokejisté BK Mladá Boleslav si budou muset na svou premiérovou účast v extraligovém finále minimálně rok počkat. V rozhodujícím sedmém duelu totiž prohráli na třineckém ledě 0:3, když dva góly inkasovali až v samotném závěru při hře bez brankáře.

Na první regulérní gól se ve Slezsku tentokrát muselo čekat až do třetí třetiny. V té první se dokázal prosadit Bičevskis, ale po trenérské výzvě třinecké střídačky a dlouhém zkoumání videa rozhodčí branku neuznali.

Boleslav v zápase nevyužila čtyři přesilovky, zatímco domácí dostali ve třetí třetině šanci na dvojnásobné. Při hře ve třech se řítil na Kacetla znovu Bičevskis, ale kontaktován domácími obránci nedokázal zakončit. Následně se hra vrátila do boleslavského obranného pásma, kde otevřel skóre domácí ostrostřelec Martin Růžička. Za následné protesty u rozhodčích dostal trest do konce utkání hostující kouč Pavel Patera.

Boleslav se v závěru ještě tlačila za vyrovnáním, ale dvě inkasované branky do opuštěné klece znamenaly pro Bruslaře hořký konec jinak velmi povedené sezony.
„Dali jsme regulérní gól, ale nebyl nám bohužel uznán. Ve třetí třetině se dělo, co se dělo. Třinec dal ten první gól, který rozhodl utkání. Já Třinci mohu jen pogratulovat k postupu do finále,“ řekl po zápase kouč Patera. „Byla to nádherná vyrovnaná série. Škoda, že ji nakonec rozhodl někdo jiný než hráči,“ dodal ještě v narážce na výkon rozhodčích několikanásobný světový šampion.
„Byl to parádní zápas, parádní série. Dneska to byla škoda, trefili jsme pak ještě dvě tyče,“ hodnotil boleslavský útočník David Cienciala. Třinecký odchovanec byl po zápase smutný: „Chtěl jsem za každou cenu postoupit přes Třinec. Ale tak to ve sportu bývá, jeden tým musí skončit jako poražený. Jenom škoda, že to jsme dneska my. Ale na naši kabinu jsem za celou sezonu pyšnej. Sešla se tady skvělá parta kluků.“

„Je to velká úleva. Musím říct, že naši hráči pracovali nesmírně obětavě, ve třetí třetině jsme měli štěstí. Utkání jsme zvládli, byla to velká bitva. Jeden z nás do finále nemohl, já jsem rád, že to kluci takto odehráli. S Mladou Boleslaví jsme v základní části měli problémy,“ hodnotil po zápase kouč Třince Václav Varaďa. A pokračoval: „Jejich hra je založená na agresivním forčekingu, na nahazování kotoučů. S tím jsme se hodně trápili. Chtěl bych Bruslařům poděkovat a pochválit je, hráli opravdu dobře."

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0
Branky a nahrávky: 47. Martin Růžička (Špaček), 60. Marcinko (M. Doudera), 60. Hrehorčák. Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:4.