Zimní stadion TřinecTŘINEC - Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli páté utkání semifinálové série na třineckém ledě 0:3 a v úterý budou muset na vlastním ledě odvracet v šestém zápase mečbol Ocelářů. V jejich prospěch bude hrát statistika – zatímco Třinečtí vyhráli všechny liché zápasy, Bruslaři pak sudé.

V pátém utkání šli opět do vedení hokejisté Třince, když se v šesté minutě prosadil chytrou tečí Martin Růžička. Hosté se do zavřené obrany domácích těžko dostávali, a naopak to byl Třinec, kdo se opět dvakrát prosadil v druhé třetině. V přesilovce se nejprve prosadil Vrána, na konečných 3:0 zvýšil ve 37. minutě Špaček.

„Dá se říct, že nám začátek zápasu nevyšel a ten nakonec udal ráz celému zápasu. Zápas se mi hodnotí těžce, protože Třinec byl celé utkání lepší a zaslouženě vyhrál,“ řekl k zápasu kouč hostů Pavel Patera.

I v pátém zápase semifinálové série vstřelil první gól zápasu soupeř boleslavských hokejistů. „Kdybyste někdo věděl, čím to je, tak mi to řekněte a my to změníme. Protože já si to vůbec nedokážu vysvětlit,“ hledal důvody výše zmíněného jevu obránce Boleslavi David Bernad. To jeho spoluhráč Jakub Kotala trochu tušil: „Je to naše hloupost. Každý zápas si říkáme, že musíme dobře vstoupit. Ale je to prostě naše blbost.“

Šestý zápas se za stavu 3:2 přesune v úterý do Mladé Boleslavi. Pokud si Bruslaři vynutí rozhodující sedmé utkání, hrálo by se ve čtvrtek ve Slezsku.

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0
Branky a nahrávky: 6. M. Růžička (Musil, M. Stránský), 24. Vrána (M. Stránský, M. Růžička), 37. Špaček (Adámek, Musil). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.