Golfový areál v Mladé BoleslaviMLADÁ BOLESLAV - Golfisté v Mladé Boleslavi se konečně dočkají. I přes rozmary aprílového počasí v posledních dnech hlásí michalovický golfový resort, že hřiště je po zimní přestávce v plné kondici a už v pondělí otevře hráčům dokořán své brány.

„Po zimě máme hřiště odpočaté a připravené a od pondělí dvanáctého dubna začínáme hrát,“ potvrzuje dobré zprávy manažer mladoboleslavského resortu Marek Dědina. Hráčům tak po víkendu budou k dispozici všechny tréninkové plochy včetně driving range a také obě místní hřiště – veřejná devítijamková juniorka a také mistrovská osmnáctka.

A hřiště je podle dostupných informací v polovině dubna ve skvělé formě. „Zima byla pro trávník naprosto ideální, díky sněhu bylo následně hodně vody, což zeleni prospělo,“ přitakává Dědina. Na samotném hřišti pak přes zimu mnoho úprav neproběhlo. „Z tohoto hlediska jsme měli v přestávce spíše klid. Žádné zásadní novinky na osmnáctce nebyly potřeba. Samozřejmě probíhala klasická údržba a také kompletní dosev na greenech, fervejích i rafech,“ dodává místní manažer. Při sněhové pokrývce pak měli na golfu v prostorách odpalovací louky pro zájemce otevřenou běžkařskou dráhu.

Hra samotná se pak bude řídit stejně jako na podzim dle aktuálních epidemiologických pravidel. „Všechno bedlivě sledujeme a budeme na veškeré změny pružně reagovat. Při nejnovější rozvolňovací vlně zatím čekáme na pokyny, zda budeme moci pouštět hráče na hřiště po čtyřech, nebo zatím jenom po dvou,“ říká Marek Dědina.
Pro občerstvení návštěvníků bude opět otevřena pagoda přímo na hřišti mezi jamkami devět a deset.