Okresní fotbal má nové vedení. Foto Jaroslav BílekMLADÁ BOLESLAV – Fotbal na Mladoboleslavsku se rozhodl pro změnu. Sobotní volební valnou hromadu Okresního fotbalového svazu ovládla nová krev v podobě kandidátů F-evoluce. Novým předsedou byl zvolen někdejší předseda Mnichovohradišťského SK Tomáš Ježek.

Ten obdržel od přítomných delegátů 23 hlasů. Dosavadní předseda okresního svazu Martin Vlk, který tímto dokončil třetí volební období, získal 20 hlasů. Z pozvaných 44 klubů chyběli pouze zástupci Sokola Struhy.

Následně stáhli svou kandidaturu do Výkonného výboru jeho současní členové Vlastimil Martinec, Jaroslav Houžvic a Michal Tylchert. Na čtyři místa tak kandidovalo sedm adeptů. V prvním kole byli zvoleni Miroslav Boček (30 hlasů) a Ondřej Pechanec (37), který nakonec jako jediný zůstal z odcházejícího vedení svazu. Ve druhém kole přibyli ještě Libor Novák a Milan Karásek.

„Samozřejmě mě výsledky volby potěšily. Ale jak jsem říkal, není to o Ježkovi nebo o Vlkovi, je to o tom týmu lidí, který bude na svazu pracovat. A ten je podle mě zvolen dobře,“ řekl k výsledkům voleb nově zvolený předseda Tomáš Ježek. Jaké budou jeho první kroky v nové funkci? „Musíme samozřejmě jako první rozdělit práci, co bude mít kdo na starost. A pak také zajistit lidi do svazových komisí, které nejsou volené,“ prozradil nový předseda.

Hlavními body do úvodu čtyřletého mandátu pak zopakoval body zveřejněného programu: „Určitě chceme zlepšit komunikaci s kluby. Webové stránky okresního svazu jsou podle mě nutností. A pak je naší prioritou samozřejmě mládež.“ Do úřadu však nastupuje v pro sport nelehké a nejasné době. „Jarní část sezony? Bohužel to nevidím moc dobře,“ dodal nový předseda Okresního fotbalového svazu Mladá Boleslav.

Odstupující předseda Martin Vlk závěrem valné hromady dodal: „Děkuji všem za pohodový průběh schůze. Blahopřeji nově zvoleným členům výkonného výboru. Chci také poděkovat klubům za podporu za celých dvanáct let.“

„Chtěli jste změnu a budoucnost ukáže, zda jste zvolili správně. Odcházím se vztyčenou hlavou,“ dodal Martin Vlk, který bude i nadále působit jako delegát ve fotbalových soutěžích. 

(jb)