ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - A je to tady. V sobotu se dozvíme jména nového vedení Okresního fotbalového svazu Mladá Boleslav. Právě v sobotu je totiž na programu volební Valná hromada, které se zúčastní zástupci všech klubů z Mladoboleslavska. A každý z nich má během voleb jeden hlas.

Letos se po několika klidných letech očekává pořádné drama. Do hry totiž se svými kandidáty letos vstupuje uskupení F-evoluce, která bojuje za očištění fotbalu od struktur napojených na zlovládce české kopané Romana Berbra.

V čele její boleslavské kandidátky je někdejší předseda Mnichovohradišťského SK Tomáš Ježek. Ten vyzve v boji o předsednické křeslo stávajícího šéfa okresního svazu Martina Vlka.

Buď jak buď, nutno říci, že na Mladoboleslavsku byla podle mého názoru v porovnání s ostatními okresy či krajskými soutěžemi situace klidná. Troufám si říct, že aktuální vedení svazu ani rozhodčí žádnému z klubů neubližovali, nebo naopak žádný z nich úmyslně neprotežovali. Sportovně-technická komise zajišťovala soutěže precizně, pochválil bych i komisi rozhodčích, neboť okresní přebor je pravidelně obsazen třemi arbitry, šlágry třetí třídy taktéž. Zbytek utkání včetně těch mládežnických také řídí delegovaní a proškolení rozhodčí. Práci disciplinární komise, jejíž jsem sám osobně členem, pak nechám samozřejmě bez dalšího komentáře.

I tak je, ostatně jako vždy, co zlepšovat. „Noví“ kandidáti nejvíce stávajícímu vedení vyčítají nedostatečnou péči o mládež hlavně směrem k okresním reprezentacím. Sami by pak rádi zlepšili svazovou transparentnost, komunikaci a celkový servis pro kluby. S tím se dá určitě souhlasit, což připouští i vedení stávající.

I předvolební kampaň byla vcelku poklidná a obě strany nutno pochválit i za její věcnost, slušnost a korektnost. Největší prasečiny se v tomto směru odehrávaly okolo Vánoc na jednom nejmenovaném internetovém portále, kde se v nemoderované diskusi rozjela parádní přehlídka dehonestujících anonymů. Za nimi však podle mého nestáli samotní kandidáti do voleb, či jejich štáby, nýbrž klasičtí internetoví trollové, kteří si zde pod rouškou anonymity vylévali svou zlost na postupně zveřejňovaných jménech kandidátů té či oné strany.

Sobotní volby slibují pořádné drama. Podle informací z obou táborů to bude opravdu těsné, obě strany, které v minulých týdnech mluvily se zástupci všech okresních klubů, mají více či méně přislíbenou podporu. Dokonce bych se nedivil, kdyby samotná volba předsedy skončila rozdílem jediného hlasu, tak jako tomu bylo o víkendu v případě Benešova.

Drama to ale bude podle mě jenom v sobotu. Ať už volby dopadnou jakkoliv, bude podle mého názoru konečné složení výkonného výboru průnikem obou dvou kandidátek v poměru zhruba padesát na padesát. A pak začne ta každodenní svazová práce. Která je připomínám (kromě postu svazového sekretáře) zadarmo. Oba tábory toho klubům naslibovaly poměrně dost. A nutno říct, že obě strany mají hodně podobné vize a programy. Proto nebude problém s protlačením jejich programových bodů na půdě okresního svazu.

A já už se na práci nového okresního svazu těším. Protože jedno je jasné – ať už v sobotu vyhrajou Vlci nebo Ježci, vyhrát musí hlavně fotbal!

Jaroslav Bílek,
šéfredaktor sportovní redakce iboleslav.cz