MLADÁ BOLESLAV - Před dnešním extraligovým zápasem prvního Třince s Mladou Boleslavi platilo, že Třinec zatím bodoval ve všech letošních zápasech a že hosté mají pět výher v řadě. Po zápase pokračují obě série - Oceláři berou bod za remízu po základní hrací době, Bruslaři pak připisují šestou výhru, když utkání rozhodli v nájezdech.

Za hosty se v nich trefili David Bernad a Oskar Flynn. Slovinský brankář Krošelj pak v rozstřelu, neinkasoval ani jednou.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, celý duel byl vyrovnaný. Každý tým měl chvíli více ze hry. My jsme mohli na konci druhé třetiny odskočit do dvoubrankového vedení, to se nám ale nepovedlo. Třinec má velmi silný kádr, hraje výborně. Vždy, když jsme se dostali do vedení, tak oni srovnali. Remíza byla spravedlivá, v nájezdech se k nám otočilo štěstí. Oslabení sehrály oba celky dobře. Nastoupila proti sobě dvě silná mužstva, za výsledek jsme rádi," řekl k zápasu kouč Boleslavi Pavel Patera.

Jeho svěřence čeká další zápas už v úterý. Vítěznou bilanci se pokusí vylepšit doma proti Olomouci.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 3:4 sn
Branky a nahrávky: 12. Vrána (Stránský, Růžička), 48. Zadina (Hrňa, Jašek), 53. Růžička (Vrána, Stránský) – 17. Allen (Cienciala, Bičevskis), 21. Zohorna (Šťastný), 52. Lunter (Zohorna, Ševc), 65. Bernad. Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.