MLADÁ BOLESLAV - Tentokráte to porážkou 2:5 odnesl hradecký Mountfield. Ten navíc Bruslaři v tabulce české nejvyšší přeskočili a aktuálně okupují pátou příčku.

Po první bezbrankové třetině šli do vedení zásluhou Zámorského hosté, ale za Boleslav odpověděl ve formě hrající Šťastný. Třetí třetina pak už patřila jasně Boleslavi, která šla po dvou minutách do dvoubrankového vedení. Na snížení Hronka odpověděl Kousal a v závěru zpečetil výhru Bruslařů do prázdné branky Cienciala.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, Hradec byl lepší v první třetině a my jsme byli rádi za bezbrankový stav. Od druhé třetiny už ale náš výkon splňoval potřebné parametry a začali jsme být lepším týmem. Pak jsme dali dva krásné góly na začátku třetí třetiny. Hradec ještě snížil, ale my jsme dokázali znovu odskočit a závěr už jsme odehráli tak, jak se za takového stavu má," zhodnotil utkání domácí kouč Pavel Patera.

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky: 38. D. Šťastný (Klikorka), 41. R. Zohorna (D. Šťastný, Lunter), 42. Najman (Kousal), 51. Kousal (Flynn), 60. Cienciala ( - 33. Zámorský (Cingel), 46. Hronek (Lev, Zámorský). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

(jb)