MLADÁ BOLESLAV – Konečně se dočkali! Tedy alespoň profíci. Za dodržení přísných opatření se v pátek restartovala česká fotbalová liga. Hokejisté půjdou na věc v sobotu.

Ti boleslavští tedy až v pondělí, fotbalisté FK Mladá Boleslav kopnou do míče v zápase o den dříve. A snad si ho dostatečně užijí. Nečeká je totiž nic jednoduchého. V rámci sedmého kola FORTUNA:LIGY se totiž představí hned proti mistrovské Slavii. Navíc ještě na jejím stadionu. „Sílu jednoho z momentálně nejsilnějších tuzemských týmů respektujeme, ale zároveň nás motivuje k soustředěnému a zodpovědnému výkonu, který bude předpokladem uspět a bodovat,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber.

Hrát se bude ještě nějakou dobu bez přítomnosti diváků na stadionech. Hráči také musí absolvovat ne více jak 48 před zápasem testy na Covid-19. Kromě těch, kteří už si nemocí prošli. I tak se ale hráči těší. „Trošku mě mrzelo, že se liga zbytečně zastavila, i když rozumím tomu, že situace byla a stále je pro českou vládu těžká. O to více jsme rádi, že je šance znovu hrát," dodal kouč Weber. Kapitán týmu Lukáš Budínský potvrdil, že se fotbalisté ligového restartu nemůžou dočkat: „Těšíme se moc, nikoho nebaví jen trénovat bez zápasů."

A pokračoval: „Tréninky zápas nenahradí, zápasová praxe bude určitě chybět, jen doufám, že začneme lépe, než po jarní pauze a začneme zostra získáváním ligových bodů. Momentální sportovní forma a připravenost po měsíční pauze bude nejspíše u každého týmu i jednotlivce jiná a jak na tom kdo je, ukáže až samotný zápas. Doufám, že my ve formě budeme."
Po zápase na Slavii by se v dalším kole měli Boleslavané představit doma v zápase proti nováčkovi z Pardubic. Jeho termín zatím znám ale není.

Několik hodin po fotbale dostal zelenou také profesionální hokej. Extraliga bude pokračovat v sobotu čtyřmi zápasy. BK Mladá Boleslav vyjede poprvé na led k zápasu v pondělí v Českých Budějovicích. Hned ve středu budou hrát Bruslaři doma dohrávku 4. kola s brněnskou Kometou.