Archiv festivalu Mlýnská kolaSTŘEHOM - Hudební festival MLÝNSKÁ KOLA 2022 je tady! Dolní Bousov zahájí letní prázdniny již 5. ročníkem festivalu v srdci Českého ráje Mlýnská kola. Kdo by neznal starobylý mlýn ve Střehomi, kde se točila legendární česká pohádka s Čerty nejsou žerty? Právě na mlýně ve Střehomi vypukne v sobotu 9. července od 16 hodin pátý ročník kulturně-hudebního festivalu MLÝNSKÁ KOLA 2022.

Na co se letos můžete „na mlejně“ těšit? Dorazí zlínská pop-rocková kapela MERS, rockeři z Benátek nad Jizerou Pankyho úlet, z Nové Teliby přispěchá místním známý boyband s poetickým názvem Žebřík do kurníku. Z Mladé Boleslavi na festival zavítá oblíbená punk-rocková studentská kapela Wotazn?k. Hvězdou večera bude známá česká skupina zakázanÝovoce s hity Město andělů nebo Alkoholka. Závěrem bude podium patřit skupině BSE BAND z Mladé Boleslavi se specifickým žánrem agro metalem. Nakonec je připravena retro diskotéka.

Kromě hudby se můžete těšit také na dobré jídlo a pití. Na baru se budou čepovat kromě tradičních piv také pivní speciály z okolních minipivovarů. Pro jedlíky budou připraveny pochoutky z grilu a další kulinářské speciality. Tradičně bude bar nabízet kromě bohaté nabídky drinků nápoje z dolnobousovské likérky a ochutnávky značkových rumů.

Pro návštěvníky je připraven doprovodný program pro děti a dospělé, soutěže, fotokoutek, tombola, ve které můžete vyhrát sud piva nebo mlynářská stezka a mnoho dalšího.
Přímo v místě je zajištěné parkoviště a stanové městečko zdarma.

Předprodej vstupenek na festival za zvýhodněnou cenu byl již zahájen na stránkách www.mlynska-kola.cz, v předprodeji můžete také zakoupit zvýhodněné skupinové vstupné, vstupenky bude možné zakoupit také na místě za plnou cenu. Veškeré informace naleznete také na Facebooku na události: Mlýnská kola 2022.

Akce se pořádá za jakéhokoliv počasí. V případě nepříznivého počasí jsou připraveny kryté stany i kryté zázemí, vždy se však počasí vyvedlo, proto snad i letos bude festivalový den slunečný. Přijďte se pobavit a užít si festival s rodinnou atmosférou.

 

Program:

16:30 - 17:30 MERS (Zlín – pop-rock)
18:00 - 19:00 Punkyho úlet (Benátky nad Jizerou – rock)
19:30 - 20:30 Žebřík do kurníku (Nová Telib – pop-rock)
21:00 - 22:00 Wotazn?k (Mladá Boleslav – hard rock-punk)
22:30 - 23:30 ZakázanÝ ovoce (Praha – punk-rock) – hlavní host
00:00 - 01:00 BSE BAND (Mladá Boleslav – aggro-power)

Festival bude zakončen Afterparty po poslední kapele

 

Jídla i pití bude dost! Pro ty, kteří se zúčastnili minulých ročníků není žádnou novinkou, že Mlýnská kola bývají i kulinářským zážitkem, na grilu budou grilované kýty, hermelínů, klobásek, nakládaných hermelínů, ale i grilované zeleniny a další dobroty.

4 druhy čepovaných piv

Kromě tradičních piv také pivní speciály z Řemeslného pivovaru GARP a Minipivovaru Čtyři Lípy

Ochutnávky kvalitních rumů

Bar s míchanými drinky, cidery, vínem a dalšími nápoji

Pro řidiče bude k dispozici točený Birell a ostatní nealko

 

Doprava:

Autem - Do Střehomi odbočíte ze silnice I/16 Mladá Boleslav - Jičín, za Horním Bousovem na odbočce na Ošťovice
Vlakem – vlakem se dostanete z Mladé Boleslavi přímým spojem do Sobotky, odkud si můžete udělat procházku dlouhou cirka 4 km

 

Ubytování, parkování a zázemí:

  • Na louce nedaleko mlýna bude zdarma stanovené městečko pro ty, kteří chtějí na místě přespat
  • V areálu festivalu bude zdarma zajištěno místo pro parkování v těsné blízkosti festivalu
  • Pro případné zájemce je i možnost vyjednat ubytování v nedalekém penzionu U Zvoničky
  • K dispozici budou samozřejmě mobilní toalety s umývadlem