Helena Kalambová. MNICHOVO HRADIŠTĚ - V těchto dnech vychází debutový singl operní zpěvačky Heleny Kalambové nazvaný Slova, na kterém se podílela hudební producentka Beata Hlavenková. Mladá zpěvačka uvede píseň v rámci sobotního koncertu v Mnichově Hradišti. 

Vystoupí s kapelou v intimním a laskavém prostředí kavárny Ořech v Mnichově Hradišti v sobotu 25. června od 19 hodin. Je  to první vystoupení v domácím prostředí od dob, kdy se začala profesionálně věnovat hudbě. Poslední roky předznamenaly změnu v jejím repertoáru, kdy kromě klasické hudby se začala věnovat i vlastní tvorbě.

„Píseň Slova vypráví o tom, že sice vnímáme slova jako součást našeho denního bytí, na druhou stranu s nimi v praxi neumíme příliš zacházet. Chtěla jsem připomenout, co mohou slova v dobrém i zlém působit,“ říká o své debutové písni Helena Kalambová. Na ní spolupracovala se skladatelkou, hudební producentkou a klavíristkou Beatou Hlavenkovou. Jedná se o zcela výjimečné spojení na české hudební scéně.

„Helena je výborná operní zpěvačka, která má chuť a talent se vyjadřovat i svou vlastní tvorbou. Je otevřená modernímu zvuku a pojetí, ochotná přizpůsobit svůj projev jinému žánru. Píseň vznikla tzv. tvůrčím pinpongem, stejně jako text. Výsledné aranžmá a sound design byl pak v mé režii, kdy jsem věděla, že mohu svobodně zpracovat píseň tak, jak si to žádá a jak jí to bude nejvíce “slušet”…“ komentuje Beata Hlavenková.

„Písně jsem začala psát zhruba před dvěma lety. Kvůli covidu se moje práce v oblasti klasické hudby zcela zastavila. Byla jsem frustrovaná, když mi došlo, že bez dirigenta, klavíristy či režiséra nemohu jako interpret sama fungovat. Sedla jsem proto ke klavíru a začala skládat vlastní písně,“ popisuje zpěvačka přerod od opery po písňovou tvorbu. Tento příběh letos vyústil ve spolupráci s muzikantkou Beatou Hlavenkovou, která se na debutové písni Slova významně podílela.