Budova boleslavských mlýnů pomalu mizí z povrchu zemského. Foto: mb-net.czMLADÁ BOLESLAV - Město automobilů znovu ukazuje svoji moc. Obrovskému množství vozidel v ulicích města ustupuje další významná mladoboleslavská dominanta. Z povrchu zemského pomalu mizí budova boleslavských mlýnů. 

Budovu dělníci rozebírají po malých částech. Trvat jim to tak bude ještě několik týdnů. Doslova smutná zpráva pro ty, kteří kolem desítky let chodili do práce. Stejně tak i pro paní Jiřinu. "Mlýny k Ptácké ulici bezpochybně patřili. Mnohdy to byl i orientační bod pro ty, kteří to tu moc neznali," říká dlouholetá zaměstnankyně automobilky.

"Dříve jsem pracovala v Mototechně. To bylo také hodně smutné, když jí pak bourali. Později jsem pracovala v Česaně a kolem vlastně jezdila prakticky každý den. Chápu, že všechno ustupuje modernizaci, ale pochopitelně, že to člověka zamrzí," říká téměř se slzami v očích paní Jiřina.

Místo budovy mlýna se objeví parkoviště pro zaměstnance automobilky. "V budoucnu je plánována výstavba parkovacího domu. Tato investice je vázána na další rozvoj areálu technického vývoje a s tím související potřeby zvýšení stávající parkovací plochy," sdělila Jana Bahníková z komunikace společnosti Škoda Auto.