Závody minikáristů u Plužné. Foto iBoleslav.czMLADOBOLESLAVSKO - O víkendu se na Mladoboleslavsku konaly minikárové závody, které jsou součástí Poháru České republiky, a to hned na dvou tratích. V sobotu v Dolním Cetně, v neděli pak v kopci mezi Plužnou a Bělou pod Bezdězem.

Sobotní závody se konaly na osvědčené trati mezi obcemi Dolní Cetno a Niměřice. V neděli pak v závodní dráhu proměnil silniční úsek z Plužné do Bělé pod Bezdězem. Na start se postavily závodníci všech věkových skupin, od dětí až po dospělé.

Minikáry jsou velice atraktivním sportem, ve kterém se jezdkyně a jezdci prohánějí ve slalomech vyznačených červenými a zelenými bójkami na závodních strojích, které mají z důvodu aerodynamiky velice nízkou světlou výšku a které dokáží jen působením gravitace (minikára totiž nemá žádný motor) vyvinout rychlost až 60 kilometrů za hodinu.

Bližší informace o dění v mladoboleslavském minikárovém klubu jsou k dispozici ve facebookové skupině „Minikárklub Mladá Boleslav“ a na webu www.honzasimunek.cz.

Fotogalerie ze závodů