MLADÁ BOLESLAV - Vzhledem k předpovědi počasí, která v nadcházejících dnech slibuje chladnější teploty, se o víkendu v Mladé Boleslavi zahájí letošní topná sezóna. Podle dlouhodobých průměrů topná sezóna na nejrůznějších místech v České republice začíná 17. září, u nás to tak letos bude přesně na den.

O dodávky tepla se u domácností, které jsou napojené na centrální vytápění, tradičně postará ŠKO-ENERGO ve spolupráci se společností CENTROTHERM.

„Po důležitých letních revizích u nás máme vše připraveno a chladné teploty nás tak rozhodně nezaskočily. Boleslaváci se tak mohou, jako každoročně, spolehnout na bezproblémové dodávky tepla až do svých domácností,“ dodává k zahájení topné sezóny jednatel ŠKO-ENERGO Tomáš Kubín.

Spíše pravidlem než výjimkou bývá přerušení vytápění po chladném začátku září s nástupem teplého Babího léta ještě v průběhu září nebo začátkem října. I v Mladé Boleslavi není přerušení vytápění ojedinělé. „Na změny teplot umíme samozřejmě pružně reagovat. Před dvěma lety jsme například v průběhu května dodávky tepla přerušili a po opětovném teplotním poklesu opět pustili do provozu,“ dodává Miroslav Olšák ze společnosti CENTROTHERM.

Takzvané otopné období začíná dle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR vždy 1. září a trvá do 31. května následujícího roku. Zahájení, přerušení a ukončení tepla se odvíjí od průměrných denních teplot a prognózy počasí. Teplárny pak začínají s dodávkami tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná teplota pod 13 stupňů Celsia a další den není očekáván vzestup teplot. Dodávky tepla jsou pak přerušeny, pokud průměrná denní teplota vystoupí nad 13 stupňů alespoň dva po sobě jdoucí dny a není předpoklad, že by se následně teplota opět snížila.

Uvidíme tak, co přinesou další zářijové a říjnové dny, a zda na nás ještě to pravé babí léto čeká. Ve ŠKO-ENERGO jsou však na topnou sezónu připraveni a o dodávky tepla se tak rozhodně obávat nemusíte. 

 

Autor: mb-net.cz
Foto: ilustrační