MLADÁ BOLESLAV – První domácí zápas letošního ročníku extraligy přinesl hokejistům Mladé Boleslavi první vítězství. Nováčka z Českých Budějovic přehráli Bruslaři 5:2.

Výhra se ale nerodila snadno. Po první třetině sice domácí vedli 1:0 a to i díky střelecké převaze 11:3. V třetině druhé, ale vypadli z role a soupeř dvěma góly skóre zápasu otočil. „První a třetí třetinu jsme neodehráli špatně, ale stejně jako v pátek ve Varech se nám z nepochopitelných důvodů nepovedla ta druhá. Tam jsme nehráli, co jsme chtěli, a Budějovice ucítily šanci a dostaly se do vedení. Pro nás bylo vysvobozením, že třetina skončila a že jsme po ní neprohrávali,“ hodnotil po zápase domácí kouč Radim Rulík. Minutu a půl po vedoucí brance Motoru totiž srovnal na průběžných 2:2 Mário Lunter.

Třetí třetina už patřila zase domácím. Těm nejprve vrátil vedení gólem, který ještě muselo potvrdit video, Jan Stránský. Na 4:2 pak svým druhým gólem v zápase zvýšil David Štastný. Největší domácí hvězdou zápasu však nebyl on, ale jeho spoluhráč z první formace Radim Zohorna, který si připsal tři asistence. V závěru se mohl stát hvězdou večera brankář Jan Růžička, který přes celé hřiště střílel do opuštěné hostující branky, leč minul. Připsal si alespoň asistenci, protože puk dojel a do prázdné klece uklidil Jakub Strnad. Kromě nahrávky si pak Růžička připsal vítězné odchytané utkání. Dodejme jenom, že v extralize chytal téměř po roce od obnoveného zranění kolena.

„Vůči našemu poslednímu zápasu tam bylo jisté zlepšení, ale dokud si neuvědomíme, že se zápas hraje šedesát minut, a ne čtyřicet devět, tak ty zápasy budou probíhat v podobném duchu. Přijeli jsme sem s nějakým plánem, ale pak pustíme domácí do dvou přesilovek a ze druhé hned inkasujeme. Škoda, že jsme vedení ve druhé třetině neudrželi delší dobu,“ dodal k zápasu kouč hostů Václav Prospal.

BK Mladá Boleslav – Motor České Budějovice 5:2

Branky: 17. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 29. Lunter (R. Zohorna), 50. J. Stránský, 56. Šťastný (R. Zohorna), 59. Strnad (J. Růžička) – 25. M. Novák (Doležal, Gilbert), 28. Suchánek (Doležal, Raška). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1033.