MLADÁ BOLESLAV – Není snad příznačnějšího jména pro fotbalovou Mladou Boleslav, nežli jméno Škoda. Škoda na prsou i na zádech bude mít nová posila FK Mladá Boleslav. Ten totiž podepsal smlouvu s dvaatřicetiletým forvardem Michalem Škodou, který v loňské sezoně působil v Příbrami.

Jde o sedmou novou tvář v kádru kouče Jozefa Webera. Dvaatřicetiletý útočník Michal Škoda je pražský rodák, jenž začal s fotbalem v ČAFC Praha, odkud v dorosteneckém věku přestoupil do vršovických Bohemians a později kopal za SK Viktorie Jirny, střížkovské Bohemians a od roku 2012 za FC Zbrojovka Brno. Z brněnského klubu hostoval v FK Viktoria Žižkov (2013-14), SK Dynamo České Budějovice (2014-15) a norském Lillestrøm SK (jaro 2017). V loňském červenci přestoupil z Brna do Příbrami. V posledním srpnovém týdnu 2020 se jako volný hráč upsal FK Mladá Boleslav, do jehož prvoligového kádru se zařadil s osobní bilancí 148 odehraných utkání a 36 nastřílených gólů v nejvyšší tuzemské lize.

Michal Škoda je mladším bratrem čtyřiatřicetiletého člena klubu ligových kanonýrů Milana Škody hrajícího v současnosti tureckou Süper lig v dresu Rizesporu, oba jsou synové někdejšího fotbalisty vršovických Bohemians Milana Škody.

(jb)