Foto: FK Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Sotva se z Turecka vrátil, už tam zase míří. Fotbalový útočník Muris Mešanovič nebude v letošní sezoně oblíkat dres FK Mladá Boleslav. Ze svého mateřského klubu v loňské sezoně hostoval v Kayserisporu. Nyní bude třicetiletý bosenský útočník působit v celku Denizlispor.

Mešanovič nastřílel v Turecku v patnácti zápasech tři góly a jeho celek skončil v tabulce předposlední. Z rozhodnutí svazu ale nakonec nikdo z turecké ligy kvůli koronavirové situaci nesestupoval, a tak Mešanovič svůj bývalý klub potká v nadcházejícím ročníku jako soupeř.

Bosenský útočník se sice po návratu z Turecka zapojil do přípravy v Mladé Boleslavi, kde nastoupil i ke dvěma přípravným zápasům, ale už jeho absence v nominaci na utkání prvního kola na Bohemce, který navíc Boleslavi hrubě nevyšel, dávala tušit, že je zřejmě na odchodu. Což se nyní také potvrdilo.

Nadšení z jeho odchodu pak rozhodně nejsou fanoušci, kteří svou nelibost dávají najevo na sociálních sítích. „Kolik z těch 100 milionů za Komličenka se investovalo zpátky do posil? Od doby, co odešel, jsme na přestup získali na lavičku Douděru z Dukly a asi 8 hráčů na hostování,“ zmiňuje fanoušek modro-bílých barev a novinář Karel Jedlička. „Kde jsou ty časy, kdy se hrál tady dobrý fotbal a hráči tady byli málo na hostování. Rád jsem chodil na fotbal, ale teď jsme pro top tři týmy farmou jako Liberec,“ přidává se Miloš Bujka.

Buď jak buď, Boleslav se musí rychle oklepat z úvodního direktu od Bohemians a zabrat v domácím zápase se Zlínem. Ten je v Lokotrans Areně na programu v sobotu od 17 hodin. (jb)