Ladislava Zábranská při závodu, v němž zvítězila. Foto: archiv L. ZábranskéMLADÁ BOLESLAV - Pokořila vrchol Pointe de Nyon ve francouzských Alpách. Dala si přitom za cíl, hlavně závod dokončit. Nakonec byla v kategorii 35-39 let nejlepší ze všech. Jak na závod vzpomíná mladoboleslavská policistka Ladislava Zábranská? A na jaký další závod se už připravuje? To prozradila v následujícím rozhovoru.

 

Před pár dny jste zvítězila podle vás v nejtěžším závodu své sportovní kariéry Spartan Ultra. Jak probíhaly přípravy? 

Ano, byl to do současné doby zatím můj nejtěžší závod. Nejtěžší okamžik nastal před druhým časovým limitem, kdy jsem se opravdu bála, že limit nestihnu a tím by pro mě závod skončil, což se naštěstí nestalo, limit jsme stihla a v závodě mohla pokračovat. Přípravy trvaly zhruba od prosince 2018, kdy jsme s trenérkou Míšou Vondráčkovou začaly přípravu na celou sezónu 2019. V tělocvičně se potkáváme téměř každý den.

 

Čekala jste takový úspěch?

Vůbec jsem takový úspěch nečekala. Pro mě bylo prioritou závod dokončit ve zdraví, a to že to takhle dopadlo. Mě samotnou velmi mile překvapilo.

 

Už máte za sebou řadu závodů, dokázalo vás něco na tomto ještě překvapit?

Pokaždé je něco, co mě v každém závodě překvapí, a proto to asi i dělám a pořád mě to baví. Tady to byla náročnost samotného závodu, nové překážky, se kterými jsem se ještě nesetkala a samozřejmě úžasné prostředí francouzských Alp.

 

Co vás teď čeká? Odpočinek, nebo rovnou přípravy na další závody?

Tak na odpočinek není čas. Už začátkem srpna mě čekají závody v Rumunsku, ale vzhledem k tomu, že se mi podařilo vyhrát Spartan Ultra, tak jsem se kvalifikovala na MS do Švédska, které se koná v listopadu. Pokud tam chci uspět, tak je potřeba odstranit moje slabší stránky tak, abych nemusela na některých překážkách dělat trestné angličáky, je tedy potřeba ještě zintenzivnit tréninky. Ovšem, teď mě i hodně zaměstnává snaha sehnat sponzora, neboť náklady na MS jsou obrovské. Jen samotná registrace stojí 16.000 Kč, letenka 8.000 Kč, k tomu ještě ubytování a ostatní náklady dalších 7.000 Kč, což je pro mě samotnou, téměř nemožné to financovat.

 

Současné první místo je pro vás určitě velkým oceněním, ale je to pro vás vrchol sportovní kariéry, nebo ještě můžete stoupat výš?

Jednoznačně vítězství pro mě splněný sen. Ale právě MS ve Švédsku a ještě tam uspět, to by byl asi ten pomyslný vrchol, neboť závod bude neskutečně těžký, už jen to že bude probíhat 24 hodin, bude to v listopadu a to ve Švédsku už asi nebude moc vlídné počasí, ale je to obrovská výzva, které bych se ráda postavila.