Závody vozíčkářů v Jablonci nad Nisou. Foto: DMO Pobyty M. BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Začátkem listopadu se lidé s dětskou mozkovou obrnou spolu s dobrovolnými asistenty spolku DMO POBYTY Mladá Boleslav zúčastnili lázeňského pobytu ve Vráži u Písku. Ještě před tím se ale pustili do závodů vozíčkářů.

Na start závodů v Jablonci nad Nisou se postavily desítky závodníků. Připraveny pro ně byly dvě tratě, z nichž nejdelší měla 19 kilometrů. Startovalo také 10 osob se zdravotním znevýhodněním, a to ve loženého závodu vozíčkářů na 2 km.

Ze spolku DMO POBYTY Mladá Boleslav se na 2. místě umístila Katka Maxová, která trasu absolvovala na elektrickém skútru. „Mám ze svého umístění obrovskou radost,“ svěřuje své pocity Katka. Na 1. místě se umístila Dana Vávrová.

Návrat do Vráže u Písku
Kromě obvyklých procedur čekal účastníky jeden večer s kytarami a jeden taneční, kde si klienti krásně užili tance a zlákali k tomu i asistenty. Další z večerů byl věnován promítání dokumentu a Katce Maxové a následné besedě, čehož se zúčastnili i ostatní lázeňští hosté.

Vzhledem ke krásnému počasí si klienti užili také mnoho procházek, a to jak do zámeckého parku, tak i k nedalekému Jezírku lásky.

„Děkujeme celému personálu lázní, který nám vycházel vstříc a starali se o nás krásně a s úsměvem. Děkujeme také firmě Help Centrum za zapůjčení kompenzačních pomůcek, a jmenovitě Heleně Šádkové z Help Centra, která pomohla nejen s organizačními záležitostmi, ale i na samotném pobytu coby jedna z asistentek,“ uzavírá předsedkyně spolku Katka Maxová.