Masopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováBĚLÁ POD BEZDĚZEM - Prezident Zeman na koni, dědek v nůši, nebo přerostlé dítě v ještě přerostlejším kočárku, vlastně v káře. Tak vypadal dnešní masopust, který tradičně prošel ulicemi Bělé pod Bezdězem.

Masopustní průvod za zvuku živé hudby vyrazil od bělského zámku, kolem fary pak desítky lidí prošly až k budově městského úřadu, kde už na ně čekala starostka města Jitka Tošovská. Ta také průvodu udělila právo k průchodu městem. "Ale večer ho chci vrátit, aby bylo pěkně uklizené," řekla Tošovská. 

Po několika odlivkách něčeho ostřejšího pro dospělé a něco sladkého pro děti, se průvod vydal k České bráně, kde turisté předvedli výcvik přerostlého dítěte. Pak se průvod vydal k budově základní školy, kde už děti měly připravené vystoupení.

Masopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. KarapetjanováMasopust v Bělé pod Bezdězem. Foto: A. Karapetjanová