Spící bezdomovec na nádraží. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Zima, tma, místo teplé postele jen pár krabic na chladné zemi a spacák. Právě tak minulý rok spala skupina odvážlivců na chodníku u domu kultury v rámci celorepublikové akce Noc venku. Letos můžete znovu!

Přespat v noci na ulici může úplně každý. Akce se koná ve čtvrtek 24. listopadu v Domu kultury Mladá Boleslav. „Jde o charitativní a zážitkovou akci, která má za cíl podpořit lidi bez domova rozšířit povědomí o problematice bezdomovectví. Součástí akce je kulturní program na jehož konci mohou účastníci přespat venku a zkusit si být na jednu noc bezdomovcem,“ informovala Jitka Havelková ze střediska Naděje v Mladé Boleslavi.

Program začíná v 16:30 hodin v loutkovém sále domu kultury, kde úvodní slovo pronese kazatel sboru Českých bratří Jakub Škarvan. Následovat bude bohatý kulturní program, zaměřený na problematiku bezdomovectví. Připravena jsou hudební i divadelní představení.

Chvíli před půlnocí pak kněz Římskokatolické církve Kamil Škoda pronese krátkou vzpomínku na lidi bez domova. Pak už se všichni zájemci vypraví do ulic, kde až do 6 hodin budou spát přesně tak, jak každý den spí lidé bez domova. Po probuzení pak bude následovat odchod do střediska Naděje na snídani.