Modrý salonek zámku Lány.LÁNY - Během posledních dvou adventních víkendů, tedy ve dnech 9. - 11. prosince a 16. – 18. prosince, můžete vyrazit na návštěvu a prohlídku zámku Lány. Nahlédne tak do běžně veřejnosti nepřístupných prostorů, kde například večeří prezident Miloš Zeman, nebo se odehrávají důležitá státní setkání.

Již 101 let se v tomto krásném prezidentském sídle odehrávají klíčová rozhodnutí, která ovlivňují chod československých a českých dějin.

Přijďte se podívat na místa, která vás potěší v letošním předvánočním čase. Přístupné budou také Masarykova pracovna s vánoční výzdobou, Žlutý salon se štědrovečerní tabulí rodiny T. G. Masaryka, Modrá jídelna, Sloupová hala, Hudební salonek se svátečními tóny a další prostory zámku.

Dekoratéři a zahradníci Pražského hradu a zámku Lány vás zajisté překvapí vánoční výzdobou celého objektu.

K duchovnímu zastavení vás zve také rokoková kaple Nejsvětějšího Jména Ježíš, která od roku 1850 slouží jako lánský farní kostel. V loňském roce byl kostel otevřen po rozsáhlé tříleté rekonstrukci a vy zde můžete obdivovat dřevěný betlém z doby kolem roku 1900 a mnohé další památky jako například sošku Pražského Jezulátka.

Po dobu otevření zámku Lány je pro vás zajištěno také občerstvení. Lánské restaurace a cukrárna budou mít pro vás připraveny stánky s občerstvením v zámeckém parku v místech tzv. zámečku u východu z areálu.

Kancelář prezidenta republiky a Správa Pražského hradu umožní i chráněným dílnám, aby mohly nabídnout návštěvníkům své výrobky. Ke koupi budou také knižní publikace z produkce Pražského hradu.

Neplacené parkoviště je zajištěno do vyčerpání kapacity naproti zámku a v areálu Školního zemědělského podniku Lány.

Otevírací doba bude v pátky od 12:00 do 16:00 hodin a v soboty a neděle od 10:00 do 16:00 hodin. Návštěvníci budou do zámeckého areálu vstupovat hlavní branou číslo jedna. Vstup je zdarma.

 

Foto: Boleslavský výletník
Autor: RED