Nehoda na dálnici u Kosmonos. Foto: HZS Mladá BoleslavKOSMONOSY – Pořádné dopravní komplikace způsobila dnes odpoledne nehoda nákladního auta, které se při vjíždění na dálnici převrátilo na bok. Původně se hovořilo o tom, že zavalilo řidiče.

Na místo byly vyslány dvě cisterny a vyprošťovací automobil. „Po příjezdu jednotky bylo toto průzkumem naštěstí vyloučeno; na místě se nacházel pouze nezraněný řidič, který havarované vodidlo opustil sám,“ uvedl vyšetřovatel mladoboleslavských hasičů Michal Macoun.

Zasahující hasiči provedli kontrolu unikajících kapalin a k události povolali speciální odtahovou službu. Před převrácením vozidla na kola bylo potřeba vyložit náklad rolí geotextilie. Tu pak z dálnice odvezl nákladní vůz hasičů. Poté bylo provedeno převrácení vozidla a jeho odtah. Tím byla dálnice uvolněna ve všech pruzích.

Kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejich následků byl provoz na dálnici ve směru od Turnova a Kosmonos značně omezen. Během vyprošťovacích prací byla dálnice dokonce zcela uzavřena.

Nehoda na dálnici u Kosmonos. Foto: HZS Mladá BoleslavNehoda na dálnici u Kosmonos. Foto: HZS Mladá BoleslavNehoda na dálnici u Kosmonos. Foto: HZS Mladá BoleslavNehoda na dálnici u Kosmonos. Foto: HZS Mladá Boleslav