Zdroj ŘSDBEZDĚČÍN - Nepříjemné dopravní omezení na dálnici D10 u Bezděčína tento čtvrtek skončí. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic. Nově pak bude možné z dálnice sjíždět přímo k silnicím první třídy I/38 ve směru na Nymburk a I/16 na Mělník.

"Již tento čtvrtek 26. října v ranních hodinách uvádíme do provozu novou přímou větev na mimoúrovňové křižovatce D10 Bezděčín. Motoristům ušetří čas i kilometry navíc. Na místě v tuto chvíli probíhají poslední dokončovací práce," uvedlo ŘSD.

Tuhle novostavbu u Mladé Boleslavi ocení zejména ti, kteří z dálnice D10, ve směru od Prahy, sjížděli na EXIT 41 Bezděčín, aby tudy mohli pokračovat dál po silnici I/16 směr Mělník nebo po silnici I/38 směr Nymburk. Dosud platilo, že se museli složitými závleky proplétat obydlenou čtvrtí a vracet se přibližně jeden kilometr. Nová přímá větev označená jako EXIT 40 jim teď umožní sjet z dálnice přímo v místě, kde protíná silnice I/16 a I/38 a zde se na ně pohodlně napojit.

377 m dlouhá přímá větev je řešena jako standartní křižovatka ve tvaru „T“ pro směr Mělník, pro jízdu ve směru na Nymburk bude k dispozici téměř 200 m dlouhý připojovací pruh, kterým se řidiči budou moci plynule zařadit do provozu a pokračovat dále.

Na novou komunikaci, jejíž výstavba začala 10. července 2023, bylo použito cca 2000 tun asfaltové hmoty. Ještě před tím jsme pracovali s 8 tisíci tunami zeminy, ze které jsme vytvořili náspy. Aby dílo mohlo vzniknout bylo nutné přeložit dva telekomunikační kabely CETIN a jeden plynovod.

Podívejte se, jak nový sjezd vypadá: