MLADÁ BOLESLAV - Zavřená Nádražní ulice v Mladé Boleslavi, evakuovaní lidé, hasiči, policisté a plynaři v akci. Velké manévry se rozběhly pár minut před čtvrtečním polednem. Lidé v Nádražní ulici vyděsil silný zápach plynu. Na místo vyjeli hasiči, kteří zvýšené koncentrace plynu naměřili. A to nejen na ulici.

Jak uvedl mluvčí hasičů Jan Sýkora, zvýšenou koncentraci plynu naměřili hasiči v rozvodně u jedné z hal v Nádražní ulici a následně i v samotné hale. Odkud přesně ale plyn uniká se ale v tu chvíli nedařilo zjistit. Proto byla provedena i evakuace zaměstnanců. Podle Sýkory šlo zhruba o čtyři desítky lidí. „Rozvodnu jsme odpojili od elektřiny, abychom zabránili případné iniciaci. V plánu bylo odpojení od elektřiny celé haly, to ale nekonec nebylo nutné,“ uvedl Sýkora. Jak se následně ukázalo, plyn se dostal i do místní kanalizace, hasiči společně s pracovníky Vodovodů a kanalizací proto museli změřit koncentrace i v kanalizační síti. 

Dorazit museli i plynaři, kteří společně s hasiči začali po úniku plynu pátrat. Probíhají výkopové práce. Připraveni jsou i hasiči v dýchací technice a nažezenými vodními proudy pro všechny případy.

Protože celá lokalita se stala velmi nebezpečnou, policisté část Nádražní ulice uzavřeli. „Silnice je stále uzavřena, dopravu zprvu odkláněly policejní hlídky. Nyní je na místě dopravní značení a vyznačená objízdná trasa,“ uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Barbora Schneewissová. Silnice zůstane uzavřena zřejmě až do večerních hodin.